Volejbalistky VK Pirane Brusno v pondelok v Novom Meste nad Váhom vyhrali prvý set, no domáce družstvo otočilo zápas vo svoj prospech, čím si vybojovalo bronzový mečbal. Brusnianske Pirane čaká vo štvrtok v Slovenskej Ľupči posledný domáci zápas sezóny, v ktorom musia zvíťaziť, ak si chcú vynútiť rozhodujúci piaty duel. Z tretieho stretnutia série o 3. miesto v Niké Extralige žien, ktoré sprevádzala výborná atmosféra, vám prinášame aj bohatú fotogalériu a pozápasové vyjadrenia.

Do zápasu, ktorý odštartoval v pondelok 25. apríla o 19.00 h, vstúpili lepšie volejbalistky Nového Mesta nad Váhom, ktoré viedli 6 – 2 aj 10 – 7. Pirane však následne ovládli päť zo šiestich výmen a otočili stav na priebežných 11 – 12. Domáce odpovedali 4-bodovou šnúrou, ale Brusnianky dokázali dvakrát vyrovnať. Pre zisk prvého setu bola rozhodujúca 3-bodová séria od stavu 18 – 18 v podaní hostiek, ktoré mali v koncovke sady navrch a po smeči Danijely Nikić využili setbal vďaka chybe domácich hráčok.

Po pomerne vyrovnanom úvode druhého setu viedli volejbalistky Brusna 9 – 11, no nasledovala šnúra 6 bodov tímu Nového Mesta. Od stavu 16 – 13 zaznamenali domáce hráčky ďalšiu šnúru, tentokrát 5-bodovú, vďaka čomu viedli pohodlne 21 – 14. Pirane sa však nevzdali a aj pri nasadení mladých hráčok z lavičky do hry dokázali zdramatizovať druhý set, keď po troch úspešných útokoch v podaní smečiarky Sáry Dlhošovej znížili na 24 – 22. Piaty setbal súpera už ale Brusnianky neodvrátili.

Za stavu 1:1 sa tak išlo do veľmi dôležitého tretieho setu. V ňom si vďaka dvom 3-bodovým šnúram vypracovali vedenie 11 – 6 Novomešťanky. Pirane však postupne ukrajovali z náskoku súpera a pred záverom setu vyrovnali na 21 – 21. Ďalšie dva body patrili domácim, ale hostky vyrovnali na 23 – 23 a dokázali aj odvrátiť nasledujúce dva setbaly Nového Mesta. Domáce družstvo si však vybojovalo aj tretí setbal, ktorý už premenilo.

V štvrtom sete sa obe družstvá prestriedali vo vedení. Pirane vyhrávali po 4-bodovej šnúre 14 – 17, volejbalistky Nového Mesta otočili sériou 5 bodov na 19 – 17 a Brusnianky sa vrátili do vedenia (19 – 20), keď ovládli nasledujúce tri výmeny. Štvrtý set išiel do stavu 23 – 23 a najmä v dramatických koncovkách setov panovala v hale skvelá atmosféra, ktorú si pochvaľovali aj hráčky a tréneri v pozápasových rozhovoroch. Radovali sa napokon fanúšikovia Nového Mesta, keďže Kristína Čierna získala smečom mečbal. ktorý premenila blokom Viktória Veliká. Nové Mesto nad Váhom sa tak ujalo vedenia 2:1 na zápasy a vybojovalo si bronzový mečbal. Štvrtý zápas série o 3. miesto vo volejbalovej extralige žien je na programe vo štvrtok 28. apríla o 18.00 h na palubovke Piraní v Slovenskej Ľupči.

Hráčky Nového Mesta opäť predviedli svoju silu na servise, keď mali v esách navrch 12 – 4. Až 21 bodmi im pomohla Lucia Poláčiková, ktorej s 20 bodmi sekundovala kapitánka a hráčka zápasu domácich Denisa Martáková. Za hráčku zápasu na strane Brusna bola vyhlásená 19-bodová smečiarka Sára Dlhošová. Kapitánka Piraní Srbka Danijela Nikić prispela 15 bodmi, pričom si pripísala 4 bloky. Až 5 blokmi sa prezentovala nahrávačka hostiek Kolumbijčanka Melissa Montero.

Tereza Podhradská, blokárka VK Pirane Brusno pre BBonline.sk: „Vstúpili sme do zápasu s maximálnou bojovnosťou, snažili sme sa byť koncentrované vo všetkých činnostiach. Urobili sme veľa dobrých taktických vecí, napríklad aj na bloku, ale postupom času sme prichádzali na to, že musíme urobiť niekoľko zmien, aby sme so súperom držali krok. Atmosféra bola určite nabitá, ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť. Mohli ste vidieť, že aj fanúšikovia Nového Mesta boli nahecovaní, aj preto bola atmosféra úžasná. Aj my hráčky sme sa snažili stále sa povzbudzovať. Vo štvrtok sa budeme určite viac snažiť zosúladiť obranu na sieti s obranou v poli. Určíme si možno detailnejšiu taktiku. Netreba sa báť, musíme ísť do toho s chuťou a v domácom zápase dať do toho všetko.“

Lenka Kvasnová, univerzálka VK Pirane Brusno pre BBonline.sk: „Vedeli sme, že to bude ťažké. Zápas predtým sme neodohrali veľmi dobre. Tento sme chceli určite vyhrať a doma spečatiť zisk bronzu. Žiaľ, nevyhrali sme a vo štvrtok nám pôjde o všetko. Myslím si, že tretí set bol rozhodujúci a keby ho vyhráme, tak teraz sa usmievame a tešíme my. Do štvrtkového zápasu treba zlepšiť obranu aj blok, ale dnes nekazili sme veľa podaní, čo je dobré a myslím si, že aj útok bol dobrý. V Novom Meste je vždy dobrá atmosféra, aj naši diváci boli výborní. Dúfam, že vo štvrtok nás príde do Ľupče podporiť tak veľa ľudí, ako prišlo dnes do Nového Mesta.“

Sára Dlhošová, hráčka zápasu a smečiarka VK Pirane Brusno pre svf.sk: „Vedeli sme, že tento zápas bude ťažký. Od duelu u nás doma sme zlepšili niektoré činnosti. Pripravené takticky sme boli dobre. Tréneri si svoju úlohu splnili. Všetko ostatné už bolo na nás. Nanešťastie, rozhodovali veľmi malé detaily v koncovkách setov. Vieme, že do ďalšieho zápasu budeme musieť ísť ešte agresívnejšie a bojovnejšie, lebo ako sme videli, Nové Mesto sa len tak ľahko nevzdá. Séria sa však ešte nekončí. Sme odhodlané bojovať až dokonca.“

Jozef Sýkora, asistent trénera a kondičný tréner VK Pirane Brusno pre BBonline.sk: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, čo sme mohli vidieť aj podľa výsledku. V prvých dvoch setoch sme sa trošku hľadali, hoci ten prvý sme vyhrali. Myslím si, že sme výrazne zlepšili hru oproti domácemu zápasu. Baby hlavne viac bojovali, povedali sme si pár taktických pokynov a snažili sa ich dodržiavať. Bohužiaľ, dnes nám v koncovkách setov chýbalo aj trošku šťastia. Fanúšikovia vytvorili skvelú kulisu a my sme veľmi šťastní, že každý zápas, či už domáci alebo vonkajší, nám fanúšikovia dôverujú, vycestujú na zápas, podporujú nás a je ich naozaj počuť. Sme im za to veľmi vďační. Do štvrtkového zápasu treba zlepšiť malé detaily, taktické pokyny, ktoré si radšej necháme pre seba. Dnes to nebolo o veľkých rozdieloch, hráčky Nového Mesta riešili niektoré situácie skúsenejšie ako my a nám chýbalo aj to šťastie.“

Juraj Šujan, tréner VK Nové Mesto nad Váhom pre svf.sk: „Diváci mohli vidieť na obidvoch stranách kvalitný volejbalový zápas. Nadviazali sme na disciplinovaný výkon a sériu otáčame zásluhou celého tímu. Úžasná atmosféra, plná hala, čo viac si môžeme priať?“

Niké Extraliga ženy – play-off o 3. miesto – 3. zápas – pondelok 25.04.2022 – Nové Mesto nad Váhom

VK Nové Mesto nad Váhom – VK Pirane Brusno 3:1

Sety: 20 – 25, 25 – 22, 27 – 25, 25 – 23. Stav série: 2:1 (na 3 víťazné zápasy). Rozhodovali: Kováč a Schimpl. Diváci: 350

Zostava VK Nové Mesto nad Váhom a body: Rešutíková 8, Poláčiková 21, Balberčáková 3, Veliká 14, Martáková 20, Háberová 11, liberka Bojňanská (Vassová 2, Čierna 1, Viedenská 1, Kartíková 0). Tréner: J. Šujan.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Kvasnová 12, S. Dlhošová 19, Nikić 15, Montero 7, Kánová 14, Podhradská 6, liberka Sujová (S. Kováčová 0, T. Dlhošová 1). Tréner: K. Michailov.

Analýza bodov: Útoky: 57 – 56. Esá: 12 – 4. Bloky: 12 – 14. Chyby súpera: 16 – 21

Hráčky zápasu: Denisa Martáková (VK Nové Mesto nad Váhom) – Sára Dlhošová (VK Pirane Brusno)