Volejbalistky VK Pirane Brusno mali v stredu 23. marca v bratislavskom Dome športu nôž na krku, no päťsetovú bitku proti domácej Slávii vyhrali. Semifinálová séria sa tak za stavu 2:1 pre majstra sťahuje do Slovenskej Ľupče, kde budú môcť Brusnianky v sobotu vyrovnať. Zo stredajšieho dramatického duelu vám prinášame aj bohatú fotogalériu a pozápasové vyjadrenia.

Tretí duel semifinálovej série Niké Extraligy žien, hranej na 3 víťazné zápasy, odštartoval v bratislavskom Dome športu o 17.00 h. Domáce hráčky VK Slávia EU Bratislava mali po prvej domácej výhre a 5-setovej dráme na palubovke Piraní za stavu 2:0 na zápasy mečbal, a mohli tak spečatiť postup do finále. Úvod zápasu však mali lepší brusnianske volejbalistky, ktoré sa ujali vedenia 0 – 3 a tento náskok si viac-menej udržiavali aj v nasledujúcich minútach. Pirane rozhodli o svojej výhre v prvom sete 7-bodovou šnúrou od stavu 11 – 15. Hneď prvý setbal premenila esom smečiarka Sára Dlhošová, a hostky tak vyhrali prvú sadu presvedčivo o 12 bodov.

V úvode druhého dejstva Slávistky sériou 5 bodov otočili priebežný stav z 3 – 4 na 8 – 4 a vedenie už do konca setu nepustili. Bratislavčanky tak vyrovnali stav setov na 1:1, keď setbal premenili po chybe hostiek. V tretej sade zas ťahali za dlhší koniec povrazu opäť Pirane, ktoré spočiatku viedli prevažne o 3 body. Hráčky Slávie síce vyrovnali na 13 – 13, no Brusnianky sa vrátili na koňa a v závere setu vyhrávali 20 – 23. Domáce síce zdramatizovali koncovku setu vyrovnaním na 23 – 23, ale následne darovali vlastnou chybou súperkám setbal, ktorý Pirane premenili vďaka ďalšej chybe Slávistiek.

Brusnianky tak za stavu 1:2 delil od výhry už len zisk jediného setu. Zverenkyne bulharského trénera Kristiana Michailova vyhrávali v štvrtom dejstve až do stavu 11 – 12, od ktorého získali Bratislavčanky, najmä dobrým blokom, 5 lôpt v rade, čím prakticky zlomili set vo svoj prospech. Volejbalistky Brusna sa dokázali priblížiť súperkám najviac na 3 body a Slávia si tak vynútila piaty set. O výhre tak, podobne ako v predošlom zápase, rozhodol tajbrejk hraný do 15 bodov. Ten priniesol spočiatku vyrovnaný priebeh, no zlomový úsek nastal od stavu 5 – 6, keď Pirane ovládli 6 výmen v rade. Domáce hráčky už nedokázali v ďalšom priebehu zareagovať a Lenka Kvasnová vybojovala hostkám mečbal, ktorý Brusnianky premenili po chybe súperiek. Volejbalistky VK Pirane Brusno si tak po výhre v tajbrejku vynútili štvrtý duel semifinálovej série.

Až o 23 bodov Piraní sa postarala venezuelská smečiarka „Jojo“ Belisario, ktorá si pripísala aj 3 bloky. Za hráčku zápasu na strane Brusna bola vyhlásená liberka Tímea Sujová, ktorá sa opäť prezentovala výborným príjmom, pričom v zápase vytiahla pri jednom z obranných zákrokov aj „futbalové nožničky“. Spomedzi Slávistiek sa najviac presadzovala Darja Doluda, ktorá získala pre domáci tím 16 lôpt. Hráčky Brusna prevýšili Bratislavčanky najmä v počte úspešných útokov a chybách súpera.

Kristian Michailov, tréner VK Pirane Brusno: „Sme späť v hre. Som naozaj hrdý na dievčatá za to, ako bojovali o ťažkú, ale sladkú výhru v Bratislave, ktorou vraciame sériu domov. Podali sme slušný výkon s výbornou koncentráciou a bojovali sme o každú loptu. Dnes rozhodla naša túžba vyhrať a viera v to, že dokážeme vrátiť sériu do Slovenskej Ľupče. Atmosféra a podpora od našich fanúšikov bola opäť skvelá. Úprimne im za to ďakujem. Tešíme sa na sobotný zápas.“

Tímea Sujová, liberka a hráčka zápasu VK Pirane Brusno: „Od začiatku sme vedeli, že to bude ťažký zápas. Poctivo sme sa naň pripravovali s našimi trénermi. Hoci sme u súperov ťahali dlhú šnúru prehier, práve dnes sa nám to podarilo zlomiť. Som veľmi rada, že sme to dnes zvládli. Každá hráčka dala do toho maximum. Tlačili sme ich na servise, vďaka čomu nemali dobre prihraté, a tým pádom sa nám lepšie hralo a bránilo. Aj napriek našim malým chybám sme to dotiahli do úspešného konca. Chceme sa veľmi poďakovať našim skvelým fanúšikom, vďaka nim sme dnes mali vytvorené domáce prostredie a boli našou siedmou hráčkou v poli. Stoja pri nás pri výhrach aj prehrách, sme veľmi vďačné za ich podporu. Pokračujeme ďalej, v sobotu budeme chcieť určite vyhrať a potešiť všetkých, ktorí nám fandia.“

Sára Dlhošová, smečiarka VK Pirane Brusno: „Dnes sme vyhrali naše prvé semifinále. Bojovali sme. Každý jeden set bol pre nás novou výzvou. Takticky sme boli pripravené veľmi dobre, keďže to bol tretí zápas so Sláviou v rade. Taktika je jedna vec, ale druhá vec je plniť taktické pokyny. To sme očividne zvládli, aj keď miestami to nebolo stopercentné. Každá z nás sa snažila podať svoj najlepší výkon. Nehrali sme pre seba, ale pre všetkých, ktorí v nás veria a podporujú nás. Dnes to bol tímový výkon. Pomáhali sme si v ťažkých situáciách a spolu sme zápas dotiahli do víťazného konca. Veľmi sa tešíme z ďalšieho úspechu, no naša cesta sa tu ešte nekončí. Sme pripravené sa pobiť v sobotu u nás doma.“

Michal Matušov, tréner VK Slávia EU Bratislava pre svf.sk: „Toto je play-off a tento zápas sme nezvládli. Vyspíme sa a pripravíme sa na boj v Slovenskej Ľupči.“

Niké Extraliga ženy – semifinále play-off – 3. zápas – streda 23.03.2022 – Dom športu – Bratislava

VK Slávia EU Bratislava – VK Pirane Brusno 2:3

Sety: 13 – 25, 25 – 18, 23 – 25, 25 – 18, 9 – 15. Stav série: 2:1. Rozhodovali: Schimpl a Viktoríni-Lisá.

Zostava VK Slávia EU Bratislava a body: Doluda 16, Páneková 6, Palkovičová 11, A. Fričová 10, Anny 7, Spratt 4, liberka: Magdinová (Földesiová 0, Hašková 3, Košíková 0, Piatukhova 2, Kucserová 5, Horváthová 0). Tréner: M. Matušov.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Podhradská 11, Kvasnová 16, S. Dlhošová 11, Nikić 5, Belisario 23, liberka: Sujová (Kánová 0). Tréner: K. Michailov.

Analýza bodov: Útoky: 45 – 56. Esá: 7 – 11. Bloky: 12 – 10. Chyby súpera: 31 – 24

Hráčky zápasu:  Karolína Kucserová (VK Slávia EU Bratislava) – Tímea Sujová (VK Pirane Brusno)

Volejbalistky VK Pirane Brusno nastúpia v sobotu 26. marca o 19.30 h na štvrtý zápas semifinálovej série proti VK Slávia EU Bratislava, hranej na 3 víťazné zápasy, na domácej palubovke v Slovenskej Ľupči.