Volejbalistkám VK Pirane Brusno domáci duel nevyšiel a bronzový mečbal si tak nevybojovali. Z utorkového druhého zápasu série o 3. miesto vo volejbalovej extralige žien vám prinášame aj pozápasové vyjadrenia a vydarenú fotogalériu.

Duel so začiatkom o 18.00 h sprevádzala opäť výborná kulisa v tradične zaplnenej hale v Slovenskej Ľupči. Prvý set bol spočiatku vyrovnaný, avšak v tesnom vedení sa držali volejbalistky Nového Mesta nad Váhom, ktoré po svojej druhej 3-bodovej sérii v zápase odskočili na 14 – 18. Pirane opäť znížili, no po ďalšej šnúre sa hostky dostali už do 5-bodového vedenia. Brusnianky ešte v koncovke prvej sady zabojovali, keď najprv znížili na 20 – 22 a krátko na to od stavu 20 – 24 odvrátili tri setbaly, ale v kritickej chvíli už družstvo Nového Mesta po smeči Denisy Martákovej získalo prvý set.

V úvode druhého dejstva si hostky sériou 5 bodov vybudovali vedenie 3 – 7. O svoj náskok však prišli po výbornej pasáži v podaní Piraní, ktoré v úseku od stavu 7 – 10 vyhrali šesť zo siedmich výmen a razom boli vo vedení 13 – 11. Hráčky Nového Mesta však ukázali svoju mentálnu silu, keď zareagovali 7-bodovou šnúrou a vrátili sa na koňa (13 – 18). Brusnianky v ďalšom priebehu stiahli stratu najviac na 2 body, a keďže hostky zvládli záver druhej sady na výbornú a setbal premenila Lucia Poláčiková, po dvoch setoch platil stav 0:2.

Nasledovala komerčná prestávka, ktorá zrejme Piraňám prospela. V treťom sete mali totiž takmer po celý jeho priebeh navrch, keď viedli 15 – 10 aj 18 – 13 a zdalo sa, že sa udržia v zápase. Domáce volejbalistky mali po smeči Danijely Nikić a bloku Michaely Kánovej k dispozícii dokonca štyri setbaly, no netrvalo dlho a museli odvracať prvý mečbal súpera. V poriadne dramatickom závere tretieho setu nevyužili Pirane až deväť setbalov, zatiaľ čo hráčky Nového Mesta využili svoj tretí mečbal, ktorý premenila Martáková, čím spečatili svoju výhru v troch setoch a vyrovnali stav série o bronz na 1:1.

Volejbalistky Brusna zaostali za súperom najmä v počte úspešných útokov, ale aj v chybách. Na strane Piraní bodovala najviac srbská kapitánka Danijela Nikić, ktorá získala pre svoj tím 11 lôpt a ako jediná z domáceho tímu mala úspešnosť útokov vyššiu ako 50 percent. Po tri bloky si pripísala Tereza Podhradská a Melissa Montero. Dvojcifernú bodovú hranicu pokorila aj Sára Dlhošová a Michaela Kánová. Na strane Nového Mesta sa darilo najmä 17-bodovej Viktórii Velikej, ktorá si pripísala 3 esá. Simona Háberová nazbierala 4 bloky.

Kristian Michailov, tréner VK Pirane Brusno: „Je náročné hovoriť po takejto jasnej prehre doma. Vedeli sme, že Nové Mesto na nás vybehne s plnou silnou a motiváciou. Slovami sme pripravení boli, ale náš prístup na palubovke nebol taký, aký chceme vidieť. Neboli sme trpezliví a dostatočne agresívni, to bol rozdiel oproti prvému zápasu. Zápas bol pre nás postupne náročnejší a náročnejší. Gratulujem Novému Mestu.“

Michaela Kánová, smečiarka VK Pirane Brusno: „Bol to ťažký zápas, pretože sme mali obmedzené možnosti, pokiaľ ide o striedania, lebo nás je len deväť, čo je dosť málo na extraligu. Do poslednej chvíle sme celkom bojovali, ale spravili sme veľmi veľa vlastných chýb. Myslím si, že keby hráme svoju hru, tak ich ľahko porazíme. V prvom zápase sme sa tešili z každého bodu, hrali sme ako tím a nerobili sme toľko vlastných chýb ako dnes. V Novom Meste sme aj ťažkú loptu len prehodili cez sieť, aby urobili chybu ony a vychádzalo nám to. V prvom zápase sme nerobili ani toľko chýb na servise ako dnes.“

Sára Dlhošová, smečiarka VK Pirane Brusno: „Myslím si, že sme robili veľmi vela vlastných chýb. Tentokrát bol súper lepší. Súperky nerobili chyby a zatlačili nás servisom, z čoho pramenila naša nepresná nahrávka a z toho vyplývalo to, že nebol dobrý útok. Cez prestávku po druhom sete sme sa v šatni nabudili, zomkli sme sa a dúfali sme, že vyrovnáme zápas, ale nepodarilo sa. Do ďalšieho zápasu si ale určite veríme, ideme do Nového Mesta vyhrať.“

Juraj Šujan, tréner VK Nové Mesto nad Váhom pre svf.sk: „Zo Slovenskej Ľupče si nesieme požičané. V prvých dvoch setoch sme dokázali splniť taktické pokyny, od čoho sme sa mohli spoľahnúť na dobrú obranu a následné dohrávanie. Tretí set bol na obidvoch stranách veľmi nervózny. Boli emócie, ktoré často uberali na kvalite volejbalu. Ustáli sme to, otočili sme nepriaznivý stav, priklonilo sa k nám aj potrebné šťastie a sériu vyrovnali. Tešíme sa na nasledujúci zápas, v ktorom by sa patrilo potvrdiť domáce prostredie.“

Niké Extraliga ženy – play-off o 3. miesto – 2. zápas – utorok 19.04.2022 – S. Ľupča

VK Pirane Brusno – VK Nové Mesto nad Váhom 0:3

Sety: 23 – 25, 19 – 25, 31 – 33. Stav série: 1:1 (na 3 víťazné zápasy). Rozhodovali: Niklová, Andrejčák. Diváci: 360

Zostava VK Pirane Brusno a body: Kánová 10, Podhradská 6, Kvasnová 4, S. Dlhošová 10, Nikić 11, Montero 6, liberka Sujová (T. Dlhošová 0). Tréner: K. Michailov.

Zostava VK Nové Mesto nad Váhom a body: Rešutíková 3, Poláčiková 12, Balberčáková 1, Veliká 17, Martáková 11, Háberová 8, liberka Bojňanská (Vassová 0, Viedenská 1, Kartíková 1). Tréner: J. Šujan.

Analýza bodov: Útoky: 34 – 42. Esá: 4 – 4. Bloky: 9 – 8. Chyby súpera: 26 – 29

Hráčky zápasu: Tamara Dlhošová (VK Pirane Brusno) – Tatiana Bojňanská (VK Nové Mesto nad Váhom)

Tretí zápas série o bronz vo volejbalovej extralige žien je na programe v pondelok 25. apríla o 19.00 h na palubovke Nového Mesta nad Váhom.