Volejbalistky VK Pirane Brusno privítali v stredu 27. októbra od 18.00 h v Slovenskej Ľupči v rámci európskeho Challenge Cupu tím CSM Lugoj. Zo stretnutia, v ktorom rumunské družstvo po dominantnom výkone zvíťazilo v troch setoch, vám prinášame aj pozápasové vyjadrenia a fotogalériu.

Vekový priemer Brusnianiek v tomto zápase bol menej ako 20 rokov, pričom Pirane sa nemohli spoľahnúť na veľkú oporu a kapitánku Danijelu Nikič, ktorá presedela zápas na lavičke kvôli zraneniu. Skúsenejšie rumunské družstvo Lugoj ukázalo veľkú kvalitu a od úvodu zápasu dominovalo, keď si postupne vypracovalo vedenie 2:9, 3:15 a prvý set napokon vyhralo až o 19 bodov.

V druhom sete potrápili Brusnianky hráčky rumunského celku najviac, keď spočiatku strácali len 5 až 7 bodov. Od stavu 7:12 zaznamenali volejbalistky Lugoju šesť bodov v rade, čím definitívne odskočili Piraňám aj v druhom sete. V jeho zvyšnej časti však domáce hráčky zabrali a nedovolili súperkám výrazne navýšiť svoj náskok. V treťom sete už ale Lugoj opäť výrazne dominoval. Hosťujúce hráčky vstúpili do tretieho dejstva sériou siedmich bodov v rade, po zvyšok zápasu tento náskok navyšovali a zvíťazili presvedčivo v troch setoch. Postupujúci, ktorý bude známy po budúcotýždňovej odvete, sa stretne so švajčiarskym Pfeffingenom.

Sára Dlhošová, smečiarka VK Pirane Brusno: „Po taktickej stránke sme sa na tento zápas pripravovali veľmi dôsledne a precízne, lenže nám to nestačilo, pretože je vidno, že takýto súper je o level vyššie než naša slovenská extraliga. Myslím si, že individuálne činnosti rozhodli. Presadiť sa cez dvojmetrové hráčky je veľmi ťažké, je to o technike. Ale nevešiame hlavy dolu, čaká nás ešte jeden zápas. Pred odvetou budeme určite trénovať prihrávku a agresívnejšie podanie, aby sme dokázali zatlačiť súperky od siete a následne prejaviť nejakú obranu na sieti.“

Ema Tomková, libero VK Pirane Brusno: „Myslím si, že sme nehrali vôbec nič. Nehrali sme nič z toho, čo sme si povedali. Nič po taktickej stránke nám nevychádzalo. Taktiež nám veľmi chýbala naša blokárka Danijela Nikič, ktorá je obrovským ťahúňom tímu. Súperky boli určite agresívnejšie na útoku, išli so všetkým na istotu a my sme sa ich ako keby báli. Do odvety treba ísť určite s väčším sebavedomím a proste užiť si tú hru.“

Tereza Podhradská, blokárka VK Pirane Brusno: „My sme do zápasu vstúpili s veľkým nasadením, s veľkou motiváciou. Po prvých loptách sme boli už viac ustráchané, robili sme veľa chýb na našej strane, čo súper hneď využil, aby ešte viac zatlačil. Tým pádom sme sa museli my ako tím pozbierať, povzbudiť sa, o čo sme sa snažili, ale keď je tam chyba za chybou, tak je to ťažšie.

V druhom sete sme sa viac povzbudili a povedali sme si, že po servise stačí loptu zdvihnúť vysoko nad seba. To sa nám v niektorých prípadoch darilo, a tým pádom sme vedeli založiť útok, ktorý bol agresívnejší z našej strany. V tom treťom sete to už opäť nejako kleslo, báli sme sa útočiť. Tento zápas berieme ako veľkú skúsenosť. Videli sme, ako sú na tom ostatné tímy mimo Slovenska. Musím spomenúť, že sa nám zranila kľúčová hráčka Danijela Nikič, ktorá má dosť veľa skúseností, tým pádom sme museli zabrať viacej.“

Challenge Cup – 1. kolo (na odvetu) – streda 27. 10. 2021 – Slovenská Ľupča

VK Pirane Brusno – CSM Lugoj 0:3 (6:25, 16:25, 9:25)

Zostava VK Pirane Brusno a body: Kvasnová 4, S. Dlhošová 3, Kánová 2, Vrabcová 3, Belisariová 9, T. Podhradská 1, libero: Tomková. Tréner: K. Michailov.

Zostava CSM Lugoj a body: Čeličová 9, Sredičová 8, Filipasová 9, Sakradžijová 8, Gemanariuová 11, Barakovová 0, libero: A. Popová (Strachinescuová 3, G. Popová 1, Čanaková 1, Badiuová-Savuová 0). Tréner: U. Šegrt.

Rozhodovali: Hladišová (CZE) a Cerrato González (ESP)

Odveta sa odohrá o týždeň – v stredu 3. novembra od 17.30 h v Rumunsku. Volejbalistky Brusna sa ešte predtým predstavia v sobotu 30. októbra od 16.00 v rámci 7. kola slovenskej extraligy žien v Bratislave proti domácej Slávii.