Na programe hokejovej play off bol druhý zápas medzi Zvolenom a Banskou Bystricou. V prvom zápase si tesné víťazstvo pripísali Bystričania, HKM tak potrebovalo zabrať naplno.

HKm Zvolen – HC’05 Banská Bystrica 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) – stav série 1:1

Gól: 5. L. Jurík (J. Mucha), 38. P. Zuzin (Brabenec, L. Čierny) – 56. Juraj Sýkora. Zápas vo Zvolene sledovalo 3 656 divákov.

Zostavy:
Zvolen: Šimko – L. Čierny, Juraško, Hraško, J. Mucha, L. Pokovič, M. Výborný, Pichnarčík – P. Zuzin, Brabenec, Podkonický – Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan – Puliš, Kalla, Čurilla – Ľ. Zuzin, M. Jurík, Martin Ďaloga
Banská Bystrica: Chorošun – Richter, Bambúch, Kubka, Biro, J. Predajniansky, Styk, O. Janík, Rosandič – R. Macík, M. Hudec, Lunter – Danton, M. Trochta, B. Jankovič – Juraj Sýkora, Češík, Ján Sýkora – Mikolášek, Zigo, Lantoš

HKM Zvolen - HC 05 Banska Bystrica_20

Už v 3. minúte išiel na trestnú lavicu Matej Češík a Zvolenčania mali možnosť presilovky, ktorú krátko pred jej koncom aj využili. Úspešným strelcom bol Jurík, ktorý prekonal Chorošuna strelou zápästím. „Barani“ mohli vyrovnať v 6. minúte, keď sa traja hráči rútili iba na jedného domáceho obrancu. Akciu zakončil Macík, ale neprekonal Šimka v bráne Zvolena. Hneď na to sa predviedol aj jeho brankársky kolega Chorošun, keď vyrážačkou zabránil gólu Chovana. V 10. minúte Chovan dostal trest 2+2 minúty, ale Bystričania nielenže prvú polovicu trestu nevyužili, ale po faule Luntera sa sily na ľade vyrovnali. Do konca tretiny dostali hráči HC’05 hrať ešte jednu presilovku, k vyrovnaniu ale nedošlo.

V druhej tretine mohli zvýšiť na 2:0 Zvolenčania v presilovke po Dantonovom vylúčení, ale vyloženejšiu šancu si nevypracovali. Banskobystričania sa nevedeli predrať do útočnej tretiny, domáci ich pozornou obranou elimininovali už v zárodkoch akcií. Zápas poznačilo viacero vylúčení, v 30. minúte si mužstvá dokonca zahrali tri na tri. V 33. minúte mal pred sebou odkrytú bránu Zvolenčan Podkonický, ale jeho strela skončila na Chorošunovi. V 36, minúte prišlo ďalšie vylúčenie, Mike Danton si sadol na trestnú lavicu po tretíkrát. HKM v presilovke zatlačilo Bystričanov, ich tlak vyústil do gólu Zuzina v 38. minúte.

V záverečnej časti zápasu už Zvolenčania stavili na zabezpečenú obranu a rýchle protiútoky. Táto taktika im vychádzala, čo spôsobovalo nervozitu u hostí a dochádzalo k viacerým tvrdým stretom. V 56. minúte mal obrovskú šancu zvýšiť náskok Jurík, ale v skrumáži pred bránou neprekonal Chorošuna. Následne udrelo na druhej strane, v závare pred bránou Zvolena sa najlepšie zorientoval Juraj Sýkora a znížil na 2:1. Banskobystričania zacítili šancu vyrovnať a vrhli sa do útoku. Z tlaku však nič nebolo, hostia sa pokúsili o hru bez brankára, ale predĺženie si už nevynútili.

Zvolenčania vyrovnali sériu, najbližší zápas sa odohrá v nedeľu v Banskej Bystrici o 18:00.

(Foto č.1 až 34 autor Branislav Račko, foto č.35 až 40 autor Ivan Golembiovský)