Uplynulú sobotu sa oficiálne otvorila zrekonštruovaná telocvičňa Magurská. Pri tejto príležitosti spoločnosť ZAaRES v spolupráci s Oblastným futbalových zväzom Banská Bystrica zorganizovali turnaj prípraviek za účasti viacerých významných osobností.

Otvorenie turnaja spolu so slávnostným prestrihnutím pásky sa uskutočnilo za účasti primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska, prednostu Mestského úradu Martina Adamca a riaditeľa ZaRESu Ivana Šaba. O otvorenie sa slávnostným výkopom postaral  bývalý futbalový reprezentant Vratislav Greško. V telocvični sa vďaka príspevku z mestského rozpočtu podarilo zrekonštruovať osvetlenie, vymeniť okná a športový povrch, ktorý si ako prví mohli vyskúšať práve malí futbalisti z Banskej Bystrice a okolia.

Na turnaji sa predstavilo osem družstiev, z ktorých sa najlepšie darilo družstvu z Brusna, ktoré turnaj vyhralo bez jediného zaváhania. Druhí skončil tím zo Seliec a tretie miesto obsadil chalani B družstva Brusna. Najlepším strelcom turnaja sa stal Jakub Kútny z Ľubietovej, najlepším brankárom Adam Kračán z Jupie FŠMH. Ocenenie najlepšieho hráča získali Jakub Račák z Jakuba a Simona Králiková zo Seliec. Ceny dostali aj najužitočnejší hráči z každého družstva a tiež všetci prítomní tréneri.

„Sme radi, že sa nám podarilo zrekonštruovať telocvičňu ešte pred začiatkom halovej sezóny. Veľká vďaka patrí pánovi primátorovi a vedeniu mesta Banská Bystrica, že našli finančné prostriedky na rekonštrukciu a tiež poslancom Mestského zastupiteľstva, ktorí túto myšlienku podporili. Otvárací turnaj prebehol vo výbornej atmosfére s kvalitnými športovými výkonmi, pričom všetci zúčastnení si vynovenú telocvičňu pochvaľovali. K úplnej spokojnosti ešte potrebujeme v budúcom roku vyčleniť financie na opravu strechy, zrekonštruovanie šatní a chodieb telocvične a na nákup športového náradia,“ zhodnotil organizátor podujatia a riaditeľ ZAaRESu Ivan Šabo.