Uplynulý víkend čakal na florbalistov Banskej Bystrice 2. kolo florbalovej ligy starších žiakov v Žiline.

V prvom zápase proti družstvu z Detvy sa chlapci FPS adaptovali na súpera už v druhej tretine, ktorá bola rozhodujúca. Podarilo sa udržať nulové skóre a pritom streliť tri góly do siete súpera. V tretej tretine si už len udržali náskok z druhej tretiny a nepustili Detvancov do vyložených šancí a tento zápas zvládli v podobe výhry 5:3 po tretinách 1:1, 3:0, 1:2.

FPS Monacor Banská Bystrica vs. DTF team Detva Joxers 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)

V druhom zápase proti družstvu zo Žiliny z čela tabuľky sa očakával jeden z najťažších zápasov v sezóne, čo sa prejavilo hneď v prvej tretine zápasu a na výsledkovej tabuli svietilo skóre 5:0 v prospech súpera. Prvá tretina ukázala veľké medzery v plnení obranných herných činností jednotlivca a po dohovore trénera si to zrejme hráči uvedomili, vstúpili do svedomia a nastúpili do druhej tretiny ako vymenení. Zrkadlom ich uvedomenia si obranných povinností bol neinkasovaný gól v druhej tretine. S posilneným sebavedomím z viery v obranný systém hry postupne výkonnosť Banskobystričanov gradovala, vytvárali si mnoho šancí na strelenie gólu a začali byť rovnocenným súperom, čo ocenili aj prítomní diváci. Trpezlivosť, zabezpečená obrana a čakanie na príležitosti odmenili strelením gólu do siete súpera už na začiatku tretej tretiny.

V posledných dvoch tretinách sa podarilo eliminovať útočný herný systém súpera, no nevyhli sa individuálnym chybám v obrane a skúsená Žilina opäť trestala. Výkon hráčov FPS mal stúpajúcu tendenciu, ale dve tretiny hry nám nestačili na významnú úpravu skóre a tak vysoko prehrali tento zápas 1:8.

FBC Grasshoppers AC Uniza pri CVČ Žilina vs. FPS Monacor Banská Bystrica 8 : 1 (5:0, 0:0, 3:1)

Zostava starších žiakov FPS: Oravkin, Kotorík, Koka, Škorec, Slivka, Magyar, Zajac, Bedecs, Rovňan, Michalovič, Richter, Putiš

Staršia prípravka

V prvom kole čakali chlapcov zo staršej prípravky dva zápasy proti súperom zo Žiliny. Na prvý zápas v tejto sezóne nastúpili v poriadne oklieštenej zostave. Kvôli chorobe nemohlo pomôcť hneď viacero hráčov, ktorí tvoria základ tímu. Aj napriek tomu do zápasu proti Žilinčanom z Grasshopers nastúpili s odhodlaním a dokázali zvíťaziť v pomere 13:2. Výborný výkon podali: kapitán tímu – Samko Lunter, ďalej Jakub Škarvada, Alexko Slezák, Karin Sabolová, Jakub Miškuf. Svojim výkonom vynikal aj Davidko Dilík, ktorý bol v prvom kole našim najlepším strelcom. Po prvýkrát v ligovom zápase zbierali skúsenosti aj Alan Miklošík a Marek Blaho a svojou hrou naznačili, že obaja môžu byť v budúcnosti dobrými hráčmi.

Po roku poctivého trénovania a absolvovania brankárskych tréningov bol Jakubko Kováčik oporou v bráne. Svoje skúsenosti zúročil predovšetkým v druhom zápase proti chlapcom z Juventy Žilina. Predviedol sa viacerými dobrými zákrokmi. Skúsený brankár súpera podal na druhej strane taktiež obdivuhodný výkon. Dokázal pochytať množstvo striel, ktoré naňho vyslali najmä útočníci z prvej formácie: Jakubko Škarvada a Dávid Dilík. Ďalšie kolo čaká na Bystričanov až v novembri.