VAV Stefan Cup a Vycaruj detom usmev, Banská Bystrica 26.12.2013Podujatie VAV Štefan cup „Vyčarujme deťom úsmev“ tento rok v Športovej hale Dukla na Štiavničkách, v tradičnom slávnostnom termíne, spojilo dve zaujímavé akcie. Okrem celodenného futbalového turnaja, sa tak známe futbalové osobnosti regiónu spojili pre dobrú vec.

V podvečernom zápase, ktorý mal za cieľ pokúsiť sa o čarovanie detských úsmevov vďaka zbierke, sa predstavili Michal Ďuriš z Viktorie Plzeň, Marek Hlinka z Dukly Praha, Jakub Sylvestr hrajúci v nemeckom Aue, Branislav Pindroch chytajúci v českej Karvinej, Fabián Slančík, Peter Boroš a Jakub Považanec z Dukly Banská Bystrica, Tomáš Ďubek a Peter Maslo z Ružomberka, Erik Grendel zo Slovana Bratislava, či Viktor Pečovský zo Žiliny. Pre dobrú vec si do lopty kopol napríklad aj thaiboxer Vladimír Moravčík.

VAV Stefan Cup a Vycaruj detom usmev, Banská Bystrica 26.12.2013Záujem v dražbe bol o dres hviezdy talianskeho futbalu a Banskobystrického rodáka Mareka Hamšíka. Jeho nový majiteľ zaň dal 350 eur a Hamšík ho na podujatie prišiel sám odovzdať. Výťažok z príspevkov a takisto z dražby, poputuje na výstavbu nových športových ihrísk v mestskom parku, ktoré zastrešuje občianske združenie New Faces.

V celodennom turnaji Štefan Cup zvíťazila Fit Arena. Jej družstvo bolo vo finále úspešnejšie než tím Never walk alone zložený z viacerých mladých hráčov Dukly Banská Bystrica a ich bývalých spoluhráčov.