Uplynulý víkend bolo na programe dvojkolo našej hokejbalovej súťaže. Prinášame vám kompletný sumár všetkých zápasov aj s fotogalériou.

Zápasy 3. kola

Hbk Cocra vs. Hbk Paluba Žiar nad Hronom 4:7 (1:2, 1:3, 2:2)

Góly: Berko 2, Mojžiš, Jedlíček – Miškovský 2, Strohner D. 2, Milčík, Jančiar, Pastorok

Strely na bránu: 21:33. Vylúčenia: 5:5. Hviezdy zápasu: Berko – Strohner D.

Zápas začala Cocra tradične tlakom, keď prestrieľala svojho súpera, avšak góly padali do jej brány. Paluba po prvej tretine viedla o gól a v druhej zatlačila na Cocru a jej brankár musel čeliť až 17 strelám, z ktorých tri prešli za jeho chrbát. Cocra vyrovnala hru až v tretej tretine a to aj vďaka ponúknutým presilovým hrám. Žiarčania však udržali svoj náskok a berú cenné tri body to tabuľky.

Peter Miškovský (HbK Paluba Žiar nad Hronom):  „V zápase sme mali prevahu v každej hernej činnosti. Bolo cítiť, že im chýbal Rasťo Gašpar, na ktorého výkonoch stojí vlastne cele mužstvo Cocry. Teraz sa to potvrdilo.“

Hbk Sparta Sekier vs. Serafíns Eagles  – odložené

Hbk Stars vs. Hbk Worms 2:10 (2:4, 0:2, 0:4)

Góly: Chrastina, Mirilovič – Kalina 3, Kukučka Pe. 2, Kukučka Pa. 2, Čupka 2, Moravec

Strely na bránu: 15:43. Vylúčenia: 2:1. Hviezdy stretnutia: Gašpar st. – Kalina

Worms po dvoch prehrách dychtili po víťazstve. V zápase od začiatku diktovali tempo, napriek tomu však Stars dokázali s nimi držať tempo. Worms zlomil odpor svojho súpera v druhej tretine, keď na Bendíka išli len tri strely. V tretej časti už dominovali úplne a zvýšili skóre o štyri góly. Pripísali si tak dôležité tri body do tabuľky pravdy.

Denis Čupka (HbK Worms): „Bol to zaujímavý zápas. Kondične sme na tom boli lepšie, len nás môže mrzieť naše mizerné premieňanie šancí. Mohli sme dať viac gólov, na Cocru alebo Spartans to nebude stačiť.“

Hbk Spartans vs. Hbk Panthers 7:1 (2:1, 4:0, 1:0)

Góly: Zahoran 2, Magurský 2, Kašpar 2, Náter – Třeška

Strely na bránu: 30:9. Vylúčenia: 1:4. Hviezdy zápasu: Magurský – Třeška

Favorit stretnutia potvrdil svoju kvalitu, súper sa však nenechal zahanbiť. Spartans od začiatku stretnutia dobiedzal na Vrtielkovu svätyňu, no z gólu sa tešili pantery, keď sa presadil z dorážky
Třeška a prekonal brankárku Syč-Kriváňovú. Sparťania potrebovali na vsietenie prvého gólu presilovú hru. Odvtedy však diktovali tempo hry. Postupne navyšovali svoj náskok a v pohodovom tempe brali tri body.

Tomáš Melicherčík (HbK Panthers): „Spartans boli lepši. My sme sa snažili od začiatku hlavne brániť a nedovoliť im strieľať. To sa nám celkom darilo, ale zápas sa zlomil v druhej tretine rýchlymi gólmi. Výhra súpera je zaslúžená, ale my sme bojovali a nemáme sa za čo hanbiť.“

Hbk Tigers vs. Hbk Demons Hliník nad Hronom 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Góly: Krajči K. –  Kopčan 2, Galbavý, Kršiak, Hodža

Strely na bránu: 21:21. Vylúčenia: 0:0. Hviezdy zápasu: Chovan – Hodža

Mladíci z Tigers nedokázali poraziť početne slabších Demons. Tigers držali krok s Demons, prvú tretinu boli strelecky aktívnejší ale nedokázali prestreliť Sámela v bráne Demons. Skúsení Demons po dvoch tretinách viedli 3:0. V tretej tretine boli opäť aktívnejšie Tigre, ale na obrat v zápase to nestačilo. Démoni tak po dlhom čase okúsili ako chutí výhra.

Patrik Ostruszka (HbK Tigers): „Zápas s Demons hodnotím ako vyrovnaný, viem že skóre hovorí o niečom inom, ale bol som tam a videl som, že to bol veľmi vyrovnaný duel. Väčšinu šancí sme si tvorili rýchlym prechodom do útočného pásma, no nepremenili sme ich. Ku koncu tretej tretiny som potom aj so šťastím na tretí krát vyviezol loptičku k bráne brankára Demons a nahrával na dvakrát do ohňa. Potom to tam krásne vybojoval Maťo Benčat a Kristián Krajči dorazil loptičku do bránky. Pár súbojov bolo celkom vyhrotených a nervóznych, no hrá sa o body, čiže je to na mieste.“

Hbk Kremnica Wolves vs. Hbk Autos BB – odložené

Hbk Viking Wariors vs. Hbk Foresters 5:4 (1:1, 1:3, 3:0)

Góly:Hrnčírik, Petro, Kálus, Oravkin Pe., Goga – Košťál 3,Málus

Strely na bránu: 27:29. Vylúčenia: 2:0. Hviezdy zápasu: Slašťan A.- Košťál

Vikingovia známi svojou defenzívnou hrou zaskočili Foresters. Po vyrovnanej  prvej tretine prešla iniciatíva na hokejky drevorubačov, pričom vo všetkých góloch mal prsty Košťál. Zlom prišiel až v tretej tretine, keď Vikingovia dvoma rýchlymi gólmi Oravkina a Kálusa vyrovnali a zaskočili tak svojho súpera. Goga v 10. minúte poslal Vikingov do vedenia na čo už Drevorubači nedokázali nájsť odpoveď. Cenné body tak putujú k Vikingom.

Pavol Oravkin (HbK Viking Warriors): „Súpera sme zaskočili rýchlim vyrovnaním na 4:4 a zaslúžene sme vyhrali. Súper nevyužil našu slabinu v bráne v podobe futbalistu s prvým štartom v lige.“

Zápasy 4. kola

HbK Worms vs. Hbk Serafins – odložené

Hbk Cocra vs. Hbk Spartnas 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)

Góly: Tomaška 2, Gašpar Nico 2, Berko – Talapka, Gutmann

Strely na bránu: 19:29. Vylúčenia: 2:2. Hviezdy zápasu: Kubík – Gutmann

Cocra si napravila chuť po prehre so Žiarom. Spartans boli síce aktívnejší v streľbe, ale o to menej efektívnejší. Svoju zásluhu má na tom aj skvelo chytajúci Kubík. Po bezgólovej úvodnej časti vyškolila Cocra svojho súpera, keď zo siedmych striel prešli za Žilkov chrbát tri. V tretej tretine sa prebudili aj strelci Spartans, ale na skúsenú Cocru to bolo málo. Spartans tak prišli o prvé miesto v tabuľke. Cocra naopak ukázala, že vie hrať hokejbal aj bez svojich najväčších hviezd.

Viktor Zahoran (HbK Spartans): „Vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodli skúsenosti Cocry nad dravosťou Spartans.“

Hbk Sparta Sekier vs. Hbk Paluba Žiar nad Hronom – odložené

Hbk Viking Wariors vs. Hbk Demons Hliník nad Hronom 3:10 (1:3, 1:2, 1:5)

Góly: Slašťan A., Vlček, Oravkin Pe. – Ivanec 2, Matula 2, Hodža 2, Hrnčiar 2, Kopčan, Kršiak

Strely na bránu: 13:30. Vylúčenia: 5:1. Hviezdy zápasu: Oravkin Pa. – Hodža

Démoni si pripísali druhú výhru v rade, tentokrát im podľahli Vikingovia. Tí sa síce ujali vedenia gólom Slašťana už v prvej minúte úvodnej tretiny, to bolo však z ich strany v tejto časti všetko. Démoni našli odpoveď na tento rýchly gól až v 7. minúte a do konca tretiny zvýšili na 3:1 vo svoj prospech. Definitívne zlomili odpor Vikingov až v treťom dejstve, kde skórovali až päťkrát. Tri body tak zaslúžene putujú do Hliníka.

Marek Matula (HbK Demons Hliník nad Hronom): „Vedeli sme, že Vikingovia sú známi svojou obrannou hrou a preto sme radi, že sme tohto húževnatého súpera zdolali.“

Hbk Foresters vs. Hbk Stars 4:3 po s.n. (1:0, 1:1, 2:2 – 1:0)

Góly: Dubovský, Červenka, Štubňa, rozhodujúci nájazd Kováč – Chrastina 3

Strely na bránu: 30:8. Vylúčenia: 0:0. Hviezdy zápasu: Kováč – Chrastina

Foresters pôsobili celý zápas aktívnejšie, Stars však dokázali z minima využiť maximum.
Stars nastúpili na zápas v minimálnom možnom počte a tak sa sústredili skôr na defenzívnu činnosť a šetrenie síl. Forestres boli síce strelecky aktívni, ale nedokázali využiť ponúknutú šancu. Stars tak 3 gólmi Chrastinu vyškolili drevorubačov z efektivity a posunuli zápas do samostatných nájazdov, v ktorých sa šťastie priklonilo aj zásluhou Kováča na ich stranu.

Matej Mistrík (HbK Foresters): „Podcenili sme súpera a nedokázali sme premeniť ponúknuté šance. Naša hra sa musí smerom dopredu zlepšiť.“

Hbk Autos vs. Hbk Tigers 9:0 (1:0, 7:0, 1:0)

Góly:Moravčík 2, Šávolt 2, Kubica, Žiak, Spodniak, Mancel, Čierny

Strely na bránu: 30:15. Vylúčenia: 0:1. Hviezdy zápasu: Spodniak – Ostruszka

Autos je jediným tímom bez prehry. Tigers sa síce snažili, na Autos im to celkom ide, ale tentokrát favorita neprekvapili. Autos sa ujali vedenia v prvej minúte gólom Kubicu. Zlomová bola druhá tretina, keď Tigrom nasúkali sedem kúskov. V tretej tretine sa snažili tento stav skorigovať ale neúspešne. Autos sa tak stávajú lídrom súťaže.

Jakub Moravčík (HbK Autos): „Prvá tretina bola na prvý pohľad vyrovnaná ale Tigers trikrát zachránila konštrukcia bránky. V druhej tretine sme ich rozobrali, nepomohol ani timeout tigers. V tretej časti sa už len dohrávalo, nás podržal brankár Kočvara pri dorážkach Búrika.“

Hbk Panthers vs. Hbk Kremnica Wolves 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Góly: Třeška 2 – Rajchman V. 2, Mičinec, Schwarz, Hogh

Strely na bránu: 15:24. Vylúčenia: 2:2. Hviezdy zápasu: Třeška – Rajchman V.

Kremničania išli opatrne za víťaztvom. Po vyrovnanej prvej tretine sa predsa len ukázalo, že favoritom v zápase sú vlci. Pantery síce znížili v tretej tretine na rozdiel gólu, vlci však po vzájomnej spolupráci Hogha s Rajchmanom opäť odskočili na rozdiel dvoch gólov. Tento rozdiel aj napriek snahe Panthers nedokázali stiahnuť. Vlci berú zaslúžene tri body.

Ľubomír Schwarz (HbK Kremnica): „Po kostrbatom začiatku sme začali hrať lepšie a konečne sme sa dokázali presadiť. Panthers nevyužili šancu, keď ich bolo veľa a nepustili sme ich do nejakých vyložených príležitostí.“