Uplynulý víkend boli na programe semifinálové súboje v obidvoch súťažiach. V I. lige sa konalo prekvapenie na úkor víťaza základnej časti One Taxi. Naopak do finále II. ligy postupujú papieroví favoriti.

I. BBHbL

(1) HbK One Taxi Banská Bystrica – (4) HbK Žiar nad Hronom 1:2 na zápasy (6:2, 2:3 s.n.,1:2 s.n.)

Hokejbal - play off - 20.09.2015 - Banska BystricaVeľké prekvapenie sa zrodilo v sérii víťaza základnej časti. Hráči One Taxi nestačili na štvrtý Žiar. Prvý zápas ovládli favoriti výsledkom 6:2 a všetko nasvedčovalo tomu, že One Taxi prejde bez problémov do finále. Druhý duel bol ale vyrovnaný, obidvaja brankári inkasovali len dvakrát a o víťazovi museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich bol jediným úspešným exekútorom domáci Ivan Pukač a Žiar sériu vyrovnal. V treťom rozhodujúcom dueli gól Babica za One Taxi a presný zásah Danka za hostí znamenal, že o finalistovi rozhodnú nájazdy. V nich sa stal hrdinom brankár Žiaru Jozef Michaleje, ktorý chytil všetky štyri pokusy. K nemu sa pridali spoluhráči Pukač s Kentošom, ktorý svoje nájazdy premenili a rozhodli o tom, že Žiar postúpil do finále.

(2) HbK Cocra Radvaň – (3) HbK Krupina 2:1 na zápasy (4:3 s.n.,0:2, 2:0)

Druhým finalistom sa stala Cocra Radvaň, ktorá vyradila Krupinu 2:1 na zápasy. Prvý duel napriek streleckej prevahe hráčov Krupiny (19:14) sa v základnom hracom čase skončil zápas nerozhodne 3:3. Za Cocru sa dvakrát presadil Zdeno Berko. V nájazdoch uspel iba jeden hráč, zástupca Cocry Jozef Mojžiš a rozhodol o prvom víťazstve pre druhý celok po základnej časti. V druhom stretnutí sa zaskvel brankár Krupiny Michal Binder, ktorý chytil všetkých šestnásť striel hostí a aj vďaka nemu vyrovnali domáci stav série na 1:1. V rozhodujúcom treťom súboji Cocra nedovolila ďalšie vyradenie favorita, gólmi Gašpara ml. a Berka vyhrala 2:0 a bude súperom Žiaru vo finále.

II. BBHbL

(1) HbK Worms – (4) HbK Radvaň Stars 2:0 na zápasy (6:2, 8:2)

Hokejbal - play off - 20.09.2015 - Banska BystricaHráči Worms nenechali nič na náhodu a Radvaň Stars vyradili po dvoch zápasoch. Prvý duel doplatili Stars na nedisciplinovanosť, dohromady mali až osem menších trestov. To bola ako voda na mlyn pre víťaza základnej časti II. ligy a po výsledku 6:2 si pripísali prvý bod. Druhý zápas priniesol až desať gólov, z toho osem v bránke Stars Adriána Kočvaru. Za hostí najviac žiarili Ľubomír Náčin (2+1), Peter Kukučka (1+2) a Rastislav Čierny (1+2). Worms sa tak po bez problémov prebojovali do finále.

(2) Serafins Eagles – (3) Horná Ves Sharks 2:0 na zápasy (1:0, 3:2)

V súboji druhého s tretím sa očakávala vyrovnaná partia. V základnej časti bola vzájomná bilancia vyrovnaná (1:1). Prvý zápas mali jasnú prevahu domáci Eagles (23:9 na strely), no napriek tomu sa im podarilo hosťujúceho gólmana Scholza prekonať iba jedenkrát. Aj druhý súboj bol tesný. Za hostí sa trafili Jaraba, Sila a Huba st, za Hornú Ves sa dvakrát presadil Frederik Dúbravský. Serafins sa tak po výhre 3:2 a celkovo 2:0 na zápasy stali druhým finalistom.