Základná časť sezóny 2015/16 sa nám skončila. Od budúceho víkendu štartuje play off, do ktorého postúpilo osem mužstiev z každej súťaže.

1.BBHbL – 3. kolo

Hokejbal - 06.09.2015 - Banska BystricaHliník nad Hronom nastúpil ako outsider do súboja s Eagle a mal blízko k bodom. Po prvej tretine, ktorá bola najvyrovnanejšou aj strelecky (7:8) to bolo 1:1. Postupom času bol Eagle strelecky aktívnejší a druhú tretinu vyhral tesne 0:1 gólom Škropeka. Tento gól na 2:1 sa javil ako víťazný lebo skóre sa už nezmenilo v poslednej časti hry. Prekvapenie sa rysovalo v stretnutí medzi vedúcim One Taxi a Modrým Kameňom, ktorý po úvodnej pasáži hry vyhrával už 0:2 vďaka zásahom Bariaka a Ďurčova. Druhá tretina vyznela rovnakým pomerom pre favorita a po góloch Michaleka a J. Cabana. Tretia tretina ovocie hokejbalu nepriniesla a v samostatných nájazdoch mal viac šťastia bystrický celok, aj keď ho súper prestrieľal a podal kvalitný výkon. Po prestrelke medzi Spartans a Cocrou Radvaň sa napokon tešil druhý menovaný tím.

MiB ZVOLEN – HbK PANTHERS 3:6
HbK DEMONS HLINÍK NAD HRONOM – HbK EAGLE 1:2
HbK SPARTANS – HbK COCRA RADVAŇ 6:7
HbK ONE TAXI BANSKÁ BYSTRICA – ŠK 3M MODRÝ KAMEŇ 3:2 po samostatných nájazdoch
HbK KRUPINA – HbK ŽIAR NAD HRONOM 0:5 kontumačne

1.BBHbL – 22. kolo

Žiar v nedeľu zaslúžene zdolal Zvolenčanov 3:0, pomer striel 29:13 hovorí za všetko. Medzi Eagle a Panthers sa dal očakávať podľa postavenia v tabuľke vyrovnaný súboj, no napokon to dopadlo jednoznačne v prospech Eagle. Za Eagle sa darilo strelecky dvojgólovému Škropekovi a Bohdanovi, jeden zásah pridal Valko. Podobne si poradila aj Krupina s Modrým Kameňom, avšak tam bol favorit jasný.

2.BBHbL – 3. kolo

Hokejbal - 06.09.2015 - Banska BystricaV zápase 3. kola pútal pozornosť súboj Hornej Vsi s Radvaň Stars. Góly padali až v druhej tretine, za Sharks sa presadil Schwarz, za Radvaň Leško. Ten istý hráč skóroval aj v záverečnej tretine a jeho gól na 2:1 bol prakticky rozhodujúci. Následne ešte domáci poistili tri body gólom na 3:1. Serafins Eagles sa poriadne natrápili so Zvolenčanmi. Brankári sa až tak nezapotili, pomer striel na bránu bol 14:12 v prospech Monarchs, avšak efektívnejší bol druhý tím tabuľky. Skóre otvoril v druhej časti hry Milan Dudáš a Serafins už stačilo na výhru udržať remízu v poslednej tretine. Tak sa aj stalo, za nich skóroval Pavol Samolej, na druhej strane dal jediný gól svojho tímu Pilný, ale to na body nestačilo. Líder Worms nezaváhal, Motyčky opäť neprekvapili.

2.BBHbL – 22. kolo

Vedúci Worms rozstrieľali aj zvolenských Monarchs a udržali sa na čele tabuľky. Za nimi sú Serafins, ktorí si taktiež ľahko poradili s Rangers. Najviac sa o to zaslúžil dvomi gólmi Peter Huba St. a taktiež dvojgólový Michal Veselovský (+ jedna asistencia), najlepším nahrávačom bol Milan Dudaj s tromi asistenciami a pridal navyše aj trefu do čierneho. Nezaváhala ani Radvaň, ani Horná Ves, Motyčky opäť obišli z debaklom, aj keď nie až tak vysokým.

ŠK MEDVEĎ MOTYČKY – AUTOS BB 0:5
HbK MONARCHS ZVOLEN – HbK WORMS 4:8
HbK RADVAŇ STARS – HbK TIGERS 5:0
HORNÁ VES SHARKS – VIKING WARRIORS 5:2
SERAFINS EAGLES – RANGERS 8:2
HbK FORESTERS – WANDERERS VALASKÁ 5:0 kontumačne