Kultúrne centrum Záhrada, ktoré sa nachádza vo dvore Beniczkého pasáže a pre obyvateľov mesta pripravuje rôzne kultúrne a iné akcie, bude v novej podobe otvorené opäť v apríli.

Počas týchto dní je pracovný tím Záhrady spolu s ďalšími dobrovoľníkmi v plnom pracovnom nasadení. Výsledkom ich práce bude plnohodnotná prevádzka kultúrneho centra s útulnou kaviarňou otvorenou počas dňa a potrebným príslušenstvom, ktoré doteraz priestoru chýbali. Samozrejmosťou budú renovované šatne pre účinkujúcich a sociálne zariadenia priamo v budove, malý rezidenčný byt pre umelcov v podkroví, vykurovací systém či administratívne zázemie pre Záhradníkov, t.j. pracovníkov Záhrady ako organizácie. Tí už tretí rok zabezpečujú produkčnú činnosť kultúrneho centra, tvoria program, píšu projekty, stretávajú sa s umelcami a kultúrnymi pracovníkmi z iných miest a krajín, navštevujú festivaly, aby mohli divákom do Bystrice priniesť súčasné umenie všetkých žánrov.

Už na jar sa môžu návštevníci tešiť na zopár alternatívnych kúskov, divadelných predstavení, koncertov a iných podujatí v skvelej atmosfére. Keďže program Záhrady vychádza z potrieb rôznych skupín ľudí, charakterizujú ho komornejšie umelecké produkcie s vyhranenou témou a je otvorený experimentom a menšinovým žánrom. Pre inšpiráciu treba spomenúť pár titulov, z ktorých si budú môcť tento rok návštevníci vybrať: Teatr Novogo Fronta (CZ), Divadlo SkRAT (SK), Divadlo na Peróne (SK), ME-SA (CZ), Trixie Whitley (UK), Clara Luzia (AT) či tradičné hudobné a multižánrové festivaly ako Barbakan, Vlna naživo alebo Intermedia.

Kto by si chcel zaručiť vstup na niektorú z akcií vopred, má možnosť pridať sa tieto dni k dobrovoľníkom a získať tak permanentky na celý rok 2013. Spolu so Záhradníkmi sa môže zaslúžiť o to, aby bolo kultúry a zelene v meste viac. O všetkom sa dozviete na sociálnej sieti: www.facebook.com/ZahradaCNK