Banskobystrický zimný štadión sa zmenil na nepoznanie. Vo štvrtok dopoludnia v ňom odštartovala nová regionálna výstava stavebníctva BB BAU. Spolu 66 subjektov prevažne z oblasti stavebníctva alebo súvisiacich služieb sa tu bude prezentovať do soboty.

Ambíciou organizátorov je vybudovať výstavu poskytujúcu priestor pre prezentáciu tunajších firiem a zároveň Banskobystričanom ponúknuť možnosť spoznať ponuku stavebných produktov z regiónu.

DSC_0420„Naša spoločnosť realizuje výstavné stánky a niektoré spoločnosti nás oslovili s tým, či by sme neskúsili zorganizovať malú regionálnu výstavu, keďže tu už druhým rokom takáto výstava nie je a im tak chýbajú kontakty,“ vysvetľuje vznik novej výstavy Lucia Ursínyová zo spoločnosti EXPOEXPERT, s.r.o. „Na našej výstave sa prezentujú najmä firmy z regiónu, čomu sme aj prispôsobili ceny pre vystavovateľov, keďže v súčasnej situácii všetci zvažujú investície do marketingu,“ dodáva. V priestoroch zimného štadióna, ktorý si organizátori vybrali na základe skúseností z výstav po celej Európe ako najvhodnejší priestor v meste, a rovnako aj v priestore pred ním, sa vystavovatelia prezentujú na celkovo 1200 metroch štvorcových výstavnej plochy.

V rámci sprievodného podujatia Stavparáda, bude môcť v sobotu verejnosť zmeniť doslova kusy dreva na príjemne vyzerajúce stoličky. A tešiť sa môžete aj na súťaž Dobrá partia: „Družstvá dobrovoľníkov alebo stavebných firiem budú súťažiť v jednoduchých stavebných disciplínach. Cieľom týchto podujatí je, aby si ľudia zapamätali meno novej výstavy,“ vysvetľuje Ursínyová.

Banskobystrický zimný štadión si navyše výstavu stavebníctva zapamätá aj do budúcnosti, a to vďaka zručnosti budúcich stavebných majstrov. Študenti Spojenej strednej školy stavebnej v Kremničke sa počas výstavy menia na údržbárov budovy a svoje schopnosti ukážu na vybraných zničených častiach fasády, ktoré opravia.

Výstavné priestory sú otvorené denne od 9.30 h do 18.00 h, v posledný deň – sobotu do 16.00 h. Vstupné pre verejnosť je vo výške 1 euro, zľavnené vstupné v polovičnej sume a deti do 12 rokov v sprievode dospelej osoby vstupné neplatia.