Na Slovensku sa prvýkrát v histórii uskutoční hokejový zápas pod otvoreným nebom. Ako sme už informovali, dejiskom prvého takzvaného Winter Classic budú banskobystrické Štiavničky. Zástupcovia Tisport ligy projekt v utorok predstavili priamo v dejisku konania.

Kaufland Winter Classic Games 2019 sľubuje zážitok pre divákov, ale aj samotných hráčov, a to všetko už na začiatku februára budúceho roka v meste pod Urpínom. Jedinečné podujatie bude v Banskej Bystrici rozdelené hneď do dvoch dní.

„Dejisko premiérového zápasu pod holým nebom na Slovensku sme hľadali a vyhodnocovali veľmi precízne. Prihliadali sme na logistické parametre, polohu i hokejový market. Zvíťazil štadión VŠC Dukla v Banskej Bystrici, ktorý spĺňa všetky parametre na to, aby sme práve na ňom mohli vystavať a uskutočniť túto jedinečnú akciu. Navyše, v tomto regióne sú len vrámci Tipsport Ligy až tri hokejové kluby. Stavba arény bude prebiehať približne dva týždne, pretože okrem ľadovej plochy budeme budovať aj 60-metrovú tribúnu pre kvalitnejší výhľad fanúšikov,“ ozrejmil dôvod výberu dejiska Kaufland Winter Classic Games 2019 riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintner.

Celková kapacita upraveného štadióna pre Winter Classic bude 7500 divákov.

Vrámci programu blížiaceho sa podujatia vychádzali organizátori zo skúseností z podobných akcií v zahraničí. Počas februárového Kaufland Winter Classic Games 2019 sa odohrajú až dva hokejové zápasy. Ten úvodný, 2. februára od 16.00 h, bude mať originálny exhibičný formát. Pôjde o Súboj legiend.

„Osobne som absolvoval niekoľko stretnutí pod holým nebom. Bol to neskutočný zážitok pre všetkých divákov, no v neposlednom rade aj pre nás hráčov. Som nadšený z toho, že sa Tipsport Lige podarí zorganizovať prvýkrát na Slovensku túto jedinečnú akciu, na ktorú sa už teraz veľmi teším,“ skonštatoval Marián Hossa, hráč, ktorý si zápasy pod holým nebom vyskúšal na vlastnej koži v zámorskej NHL. Konkrétne v roku 2009 v drese Detroitu Red Wings, v roku 2014 počas Stadium Series za Chicago Blackhawks, a tiež i Winter Classic 2015 za „čiernych jastrabov“. Štruktúra stretnutia Súboja legiend bude prispôsobená tomu, kde sa tento duel odohrá.

„Otvorený štadión nám umožní pripraviť okrem tradičných, aj úplne jedinečné súťaže zručností, ktoré v bežných podmienkach nedokážeme uskutočniť. Fanúšikovia budú zaiste prekvapení, aké situácie pre legendy pripravujeme,“ povedal Richard Lintner. „Všetci dobre viete, akí sme my hráči medzi sebou súťaživí. Berieme to veľmi vážne. A práve z tohto dôvodu očakávam, že na jednotlivé súťaže i samotný zápas sa budú legendy špeciálne pripravovať. Sám som zvedavý, kto bude v mojom tíme a koho sa budeme snažiť zdolať,“ nadviazal Ľubomír Višňovský.

Čerešničkou bude regionálne derby

Absolútnym vyvrcholením Kaufland Winter Classic Games 2019 bude v nedeľu 3. februára o 14.00 h oficiálny zápas hokejovej Tipsport Ligy. Pôjde o lokálne derby HC ’05 iClinic Banská Bystrica s HKM Zvolen.

„Tento zápas bude mať extra náboj. Samozrejme, že všetky naše vzájomné merania síl sú vypäté a neskutočne emotívne, no duel pod holým nebom dostane túto hokejovú bitku na úplne iný level. V hľadisku očakávam obrovské množstvo nielen banskobystrických, ale aj zvolenských fanúšikov,“ prezradil kapitán HC ’05 iClinic Banská Bystrica Tomáš Surový.

„Nášmu mužstvu sa zatiaľ darí výsledkovo aj herne. Pevne verím, že urobíme všetko preto, aby sme tento stav udržali a do súboja pod holým nebom išli patrične pripravení. Budeme sa snažiť uspieť a potešiť našich fanúšikov,“ nechal sa počuť kapitán HKM Zvolen Michal Chovan.

Vstupenky idú do predaja od stredy 7. novembra

Lístky na Kaufland Winter Classic Games 2019 majú vstúpiť do predaja od 7. novembra 2018, 10.00 h.

„Vďaka našim skvelým partnerom sme dokázali stlačiť cenu lístkov pod 20 eur. Vstupenky na toto unikátne podujatie budeme predávať na sedenie i na státie, a to za jednotnú cenu 18 eur na deň. Zároveň na derby zápas Tipsport Ligy Banská Bystrica – Zvolen budú mať držitelia permanentiek z oboch spomenutých klubov nárok na 50 percentnú zľavu z ceny lístka. Verejnosti ponúkame prvýkrát aj VIP vstupenky,“ informoval riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintner.

K lístkom sa dostanú fanúšikovia prostredníctvom oficiálnych predajcov, spoločností Ticketportal a Predpredaj.sk.