V piatok sa v Klube 77 koncertom pomáhalo najmladšej herečke Divadla z Pasáže Veronike, ktorá trpí leukémiou a liečba tejto choroby je finančne náročná. Vyzbierané peniaze poputujú na konto jej rodiny, ktorá peniaze využije na nákup liekov, vitamínov a pohonných hmôt.

DSC_0655Koncert sa začal o pol ôsmej večer, kedy v tme a iba pri sviečkach začala tento benefičný večer kapela Via Anima. Bez zdĺhavých slov odohrali koncert, po ktorom sa na plátne premietal krátky film o Veronike a jej pôsobení v Divadle z Pasáže. Večer pokračoval a na pódium sa postavil Maťo Žiak so svojím Basostrojom. Svojské vnímanie hudby a momentálnych pocitov určite prekvapilo nejedného účastníka koncertu. Po ňom Bad Karma Boy zahrali koncert, ktorý sa niesol v trochu komornejšom duchu, ale výraz kapely tomu vôbec nenasvedčoval. Ich príjemná hudba a chytľavé refrény, ktorými sa prezentuje zoskupenie okolo Medveďa z Pary, si spievali aj neznalci tejto kapely. Večer ukončili N3O Akustika, ktorí boli asi najočakávanejšou kapelou večera, a ľudia im to dali aj patrične najavo. Od začiatku koncertu sa tancovalo a spievalo a celý sa niesol v duchu „Príroda, Sloboda, Jednota“. Nezvyčajné poňatie reggae akusticky nestratilo na dynamickosti a N3O museli pridávať.

Na koncerte sa vyzbieralo 320 € zo vstupného a ďalších 20 € pridal Klub 77, ktorý tak, ako sľúbil, venoval 10 centov z každého predaného piva počas večera.