V obchodnom centre sa exhibične predviedli najväčšie hviezdy výškarského mítingu Europa SC High Jump. Záujemcom rozdávali plagáty s podpismi.

Spoločná fotka najväčších favoritov podujatia a organizátorov. Di Martinová (prvá sprava), vedľa nej Jaroslav Bába, manažér mítingu Alfons Juck, Williams (v červenom), Uchov, vedľa neho Hellebautová a hviezdne obsadenie dopĺňa Chicherová (druhá zľava). Foto: Branislav Račko

V predvečer medzinárodného výškarského mítingu Europa SC High Jump známeho aj ako Bankobystrická latka sa predstavili verejnosti najväčšie hviezdy .

V rámci exhibičného skákania nožničkami v obchodnom centre bolo možné získať podpisy od majstra sveta z roku 2011 Jesseho Williamsa z USA, víťaza Europa SC HJ z posledných dvoch rokov Rusa Ivana Uchova, minuloročnej víťazky  Talianky Antonietty Di Martinovej, olympijskej víťazky z Pekingu Tii Hellebaut z Belgicka či majsterky sveta z roku 2011 Rusky Anny Chicherovej.

Samotný míting sa začína v stredu o 17:00, v športovej hale na Štiavničkách. Ako prvé budú skákať výškarky, následne o 18:30 prídu na rad muži. Z podujatia odvysiela STV hodinový záznam v stredu 8. 2. na Dvojke od 22.15 h.