V športovej hale v Modrom Kameni sa v uplynulú sobotu, 21. januára, uskutočnil turnaj výberov oblastných futbalových zväzov. Futbalisti z nášho regiónu potvrdili úlohu favorita.

img_1817Trio trénerov na čele s Petrom Mazúchom, asistentmi Romanom Patrášom a Marekom Jobkom mali k dispozícii nasledujúcich hráčov: Lukáš Gregor (TJ Tatran Harmanec), Edvard Ihradský, Peter Uhliarik, Lukáš Kupec, Michal Barla (FK Podkonice), Adam Šimiak, Branislav Halupka (ŠK Zornička Riečka), Erik Turňa, Marek Meškan (FK 09 Bacúch), Peter Švantner, Jakub Kvietok (Tatran Čierny Balog).

Už základnú skupinu výber Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica vyhral bez väčších problémov, keď hneď na úvod porazili jedného z ďalších favoritov – výber ObFZ Lučenec 3:2. O góly bystrického výberu sa postarali Šimiak, Švantner a Uhliarik. V druhom dueli dvomi gólmi Meškana a ďalšími presnými zásahmi Turňu, Barlu, Švantnera, Kvietka zdolali vysoko 6:1 výber z Rimavskej Soboty.

Vo finále sa potom výber ObFZ Banská Bystrica postavil domácej zostave ObFZ Veľký Krtíš. Vyrovnaný priebeh od začiatku predznamenával tesný výsledok. Gólmi Turňu, Švantnera a Uhliarika ale hráči banskobystrického oblastného futbalového zväzu prevýšili svojich súperov a po výhre 3:2 sa stali víťazmi turnaja.

„Našim reprezentantom a trénerom veľmi pekne ďakujem za vzornú reprezentáciu zväzu a samozrejme gratulujem k zaslúženému víťazstvu, ktoré sme dosiahli už druhý raz v rade. Treba vyzdvihnúť aj domáci ObFZ Veľký Krtíš, ktorému sa podarilo usporiadať pekný a kvalitný turnaj,“ zhodnotil predseda ObFZ Banská Bystrica Ľubomír Samotný.

Konečné poradie turnaja:

1.miesto ObFZ Banská Bystrica
2.miesto ObFZ Veľký Krtíš
3.miesto ObFZ Lučenec
4.miesto ObFZ Žiar nad Hronom
5.miesto ObFZ Zvolen
6.miesto ObFZ Rimavská Sobota