I keď oficiálne začínajú Dni mesta a Radvanský jarmok až v piatok, už vo štvrtok mohli Banskobystričania okúsiť jarmočnú atmosféru.

Foto: Anton Vik

V uliciach sa objavili prvé stránky, v Dolnej ulici rozvoniava pečená klobása a prví odvážlivci okúsili ponúkaný burčiak. Na Hronskom nábreží sa zložili kolotočiari, ktorých čaká hlavný nápor v piatok, keď bude mať voľno školopovinná mládež. S oslavami sa zahráva akurát príroda, keď po niekoľkých slnečných týždňoch radikálne klesli teploty a na Banskobystričanov padá dážď. Predpovede na víkend ale sľubujú oteplenie i menej zrážok. Jasnejšie, i keď nie oveľa teplejšie, by malo byť aj v piatok. Víkend by už mal byť maximálne polooblačný s maximálnymi dennými teplotami okolo 25 stupňov Celzia.

Oficiálna časť osláv 756. výročia udelenia mestských výsad a 354. Radvanského jarmoku odštartuje v piatok o 18:30 sprievodom na Námestí SNP a koncertom balkánskej formácie Boban i Marko Markovič Orkestra o 20:30. V doobedňajších hodinách otvorí 14. trh ľudových remesiel pri Barbakane kultúrny program spojený s vystúpením FS Bystrina.

Kompletný program Dní mesta a Radvanského jarmoku si môžete pozrieť tu.