Na volejbalistky Brusna čakali v ďalšom kole ženskej volejbalovej Extraligy súperky z Prešova. V poslednom vzájomnom meraní síl pred týmto stretnutím sa radovali Brusnianky, no Prešovčanky sa uplynulú sobotu v Športovej hale UMB postarali o odplatu.

Volejbalistky Brusna nastúpili na stretnutie proti Prešovčankám v pozícii favoritiek, posilnené víťazstvom z ich palubovky. Úvodný set naznačoval, že to môže byť rýchly zápas, no v ďalšom priebehu stretnutia tomu už bolo inak. Hostia po ďalších dvoch setoch otočili na 2:1. Vo štvrtom sete sa domáce volejbalistky vrátili do zápasu a rozhodnúť musel až tajbrejk piateho setu. Hoci v ňom domáce viedli, koniec patril východniarkam a po tvrdom boji oplatili domácim prehru.

VK Brusno – VK Prešov 2:3 (15, -17, -20, 18, -6)

Zostava VK Brusno: Delsinová, Dlhošová, Jančoková , Fasulevová, Tomková, Silvová, liberá: Kajdová a Patáková (Kollárová, Homolová, Kubš). Tréner: L. Šmída.

Zostava VK Prešov: Dudarenková, Lukáčová, Vrabcová, Pisarčíková, Gavronová, Sviteková, libero: Nehilová (Štieberová, Jurkovičová, Novotná). Tréner: R. Németh.

Zápas sledovalo 200 divákov.

Alexander Šabo, prezident klubu: „Sériu prehier sme nezastavili ani s ďalším tabuľkovým susedom z východu. Po prehre s Trnavou nasledovala tajbrejková prehra s Prešovom, po ktorej sme sa prepadli na dno extraligovej tabuľky. Práve Trnavu a Prešov sme porazili na ich pôde a očakávali sme dve víťazstvá aj doma. Žiaľ, skutočnosť je iná. V  týchto zápasoch nás sprevádzali maródka, zranenia, ale aj problémy na príjme, keď po nekvalitnom príjme nemôžeme efektívne zaútočiť. Práve na sieti je naša najväčšia sila, v podobe dvoch brazílskych volejbalistiek na nahrávke, bloku ale aj ďalších postoch. Žiaľ, nedarí sa nám ukázať našu silu. Ďalšou nepriamou príčinou umiestnenia v súťaži je sústavné sťahovanie sa a striedanie športových hál a je na zamyslenie, že v krajskej metropole a jej okolí neexistuje vhodná hala na vrcholový volejbal. Veríme, že v novom roku už konečne odohráme prvé stretnutie na domácej pôde, a to v novej športovej hale v Slovenskej Ľupči. A práve v Slovenskej Ľupči sa 6. januára v odvete pokúsime o malý športový zázrak – postúpiť do finále Slovenského pohára proti Strabagu Pezinok. O to viac si ceníme priazeň našich fanúšikov, ktorí stoja pri nás v každom zápase a ich podporu cítime v každom kole, nie len na domácej palubovke a aj na výjazdoch. Paradoxne, práve v diváckom záujme vedieme “súťaž” v návštevnosti, keď priemer na domáce zápasy je 200 divákov. Najviac, 350 divákov, ich bolo hneď v 1. kole v Nemeckej – Dubovej.“

Posledné kolo v starom roku je na programe 21. decembra na palubovke UMB proti Novému Mestu nad Váhom.