Vojaci hostili v rámci 16. kola DOXXbet ligy skupiny západ futbalistov Dunajskej Lužnej. Domáci si chceli napraviť reputáciu po prehratom derby zápase s Pohroním a takisto vrátiť svojmu dnešnému súperovi prehru 0:3 z 5. kola tejto sezóny.

FK Dukla Banská Bystrica vs. OFK Dunajská Lužná 3:0 (1:0)

Góly: 38. Rejdovian, 66. Vila, 67. Pančík. ŽK: Kostadinov – Stankovič, Chromý, Pipíška. ČK: Chromý (Dunajská Lužná). Zápas sledovalo 302 divákov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Rejdovian, Nikolič, Snitka, Pančík, Peševski, Kostadinov (75. Urgela), Vila (77. Gombala), Had, Willwéber (83. Zázrivec), Savič

Zostava OF Dunajská Lužná: Močko – Hrnčár, Chromý, Marcin (41. Horňák), Pipíška, Fejerčák, Stankovič, Nosko, Jackuliak (72. Bielik), Hronec (59. Kadera), Bališ

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica vs. OFK Dunajska Luzna - 07.11.2015 - Banska BystricaV úvodných sekundách vyleteli futbalisti Dunajskej Lužnej na tých banskobystrických ako osi, paradoxne si však pripísali prvú strelu práve naši futbalisti. Z veľkej diaľky to skúšal Peševski, ale s nevýraznou strelu proti gólmanovi Močkovi neuspel. Nebezpečnejší bol o malý moment neskôr strelecký pokus Willwébera spoza šestnástky namierený k ľavej tyči, ale aj ten Močko pokryl. Neskôr sa na dlhší čas usadil siedmy tím tabuľky na polovici Dukly, čo vyvrcholilo Fejerčákovou nepresnou strelou. Boroš na prvú vážnejšiu prácu stále čakal. Na druhej strane mal v trinástej minúte prácu opäť Močko, keď musel ,,padáčik“ Peševskeho vytláčať nad hornú konštrukciu brány. Po štvrťhodine hry sa predviedol hosťujúci Radovan Nosko, keď z ľavej strany dostal loptu, preštrikoval sa obranou vojakov, avšak zblízka voči Borošovi ťahal za kratší koniec. Červeno-bieli boli v týchto chvíľach aktívnejší než súper, v 26. minúte vyprodukoval šancu pre Vilu Pančík, Vila jeho center zakončil hlavou tesne vedľa. Prítomných 302 divákov sa malo na čo pozerať, o minútu sa vo veľkej príležitosti ocitol voľný Stankovič po prihrávke Bališa, ale ani on nevyzrel v druhej veľkej šanci hostí na výborného Boroša. Na druhej strane za domácich pálil po polhodine hry z rohu pokutového územia Kostadinov, ale ani jeho obstrel k vzdialenejšej žrdi bezgólové skóre nezmenil. Tridsiata ôsma minúta už ale priniesla ovocie. Akcia Rejdoviana a Vilu znamenala, že sa zverenci Ľubomíra Faktora ujali vedenia. Sprava našiel Rejdovian nabiehajúceho Vilu, ten vytiahol von z brány Močko a vrátil prihrávku Rejdovianovi a ten už sa pred odkrytou bránou nepomýlil. Nadstavený čas prvého polčasu takmer priniesol vyrovnanie – nebyť strážcu našej svätyne, ktorý vytlačil kvalitnú strelu Pipíšku na brvno.

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica vs. OFK Dunajska Luzna - 07.11.2015 - Banska BystricaHneď úvod druhého polčasu zahral mimoriadne do kariet Dukly. Chromý nedovolene atakoval v pokutovom území prenikajúceho Kostadinova po druhej žltej karte sa porúčal z ihriska. Nasledujúcu penaltu však nepremenil Peševski, keď ho Močko prečítal. Hostia napriek oslabeniu pohrozili v 51. minúte z kopačky Noska, ktorý z ťažkej pozície neuspel. Približne z 20-tich metrov pálil aj Jackuliak v 58. minúte a Boroš mal opäť prácu. Tieto chvíle patrili Dunajskej Lužnej, z hranice šestnástky vyslal projektil Bališ a div sa, že oslabení hosťujúci hráči sa nedočkali vyrovnania, veľa nechýbalo. Z ničoho nič mohla poistiť Dukla svoje vedenie v 66. minúte, keď Savič z ľavého krídla naservíroval pre Vilu a Dukle to vyšlo. Nepríjemný úder pod pás snažiacej sa Dunajskej Lužnej a o minútu na to prišiel ďalší. Krásne namieril Pančík pod hornú tyč z azda 25-metrov a iba potvrdil efektivitu koncovky Bystrice v tomto stretnutí. V 69. minúte už mohol hostí definitívne umlčať Vila svojím druhým gólom, no Rejdovianovi ,,poďakoval“ za prihrávku prestrelením brány z bezprostrednej blízkosti. V 76. minúte vyprodukoval Pančík s Nikoličom obrovskú chybu, ktorú chcel potrestať Nosko, keď sa ocitol zoči-voči Borošovi a ten bol opäť proti. Tieto minúty patrili sympatickej snahe hostí, no za Duklu z hranice 16-ky nebezpečne pálil Gombala, Močko vyrazil na roh. V 84. prekonal hlavou Rejdovian brankára Močka, ale spolu sním prehlavičkoval aj jeho svätyňu. V 87. minúte prišiel ešte výsledok snahy hostí a to strela z približne 20-tich metrov od Fejerčáka, Boroš stál tam kde mal a jeho strelu chytil. Žiadny zázrak sa už v záverečných minútkach nekonal, Dukla potvrdila výbornú domácu bilanciu a konečne sa dostala z dna tabuľky.

Zverenci trénera Ľubomíra Faktora sa v sobotu 14. novembra predstavia opäť na Štiavničkách, keď privítajú hráčov Senca. Začiatok duelu je naplánovaný na 13:00 hod.