Vo Zvolene otvorili pred vyše šiestimi rokmi v rámci obchodného centra Zvolenská Európa menšie dvojsálové moderné kino. Ako sa však časom ukázalo, dve sály Zvolenu nestačia. Pre porovnanie, banskobystrické multikino má k dispozícii šesť sál.

V minulom roku navštívilo premietania zvolenského Kina Star 120-tisíc divákov. S ohľadom na divácky záujem i veľké množstvo titulov bola tretia sála nevyhnutnosťou. Vďaka novej kinosále, ktorá je síce zo všetkých troch najmenšou, sa dramaturgia zvolenského kina výrazne rozšíri.

Tretia kinosála, ktorú postavili v priebehu dvoch mesiacov, má 76 miest. Vybavená je všetkými najmodernejšími technológiami, vrátane 3D projekcie či zvukového systému Dolby Surround 7.1. „Špecifickým v tejto kinosále je plátno, ktoré je strieborné a pokrýva takmer celú prednú stenu,“ priblížil manažér Kina Star Richard Kliment.

Po stavebných úpravách v uplynulých pribudla vo zvolenskom Kine Star potrebná tretia kinosála, ale aj malé 5D kino a úpravami a modernizáciou prešla aj celá pokladničná a bufetová zóna, vrátane foyer kina. To dostalo nový vizuálne atraktívnejší vzhľad. V júni tohto roka v najväčšej sále kine zaoblili a o 30% zväčšili premietacie plátno. Všetky tieto kroky tak zavŕšili modernizáciu zvolenského Kina Star.

Zvolenské Kino Star tak navýšilo kapacitu diváckych miest na niečo cez 450. Teraz už trojsálové kino vo Zvolenskej Európe prevádzkuje pod značkou Kino Star od roku 2016 spoločnosť Kino Invest. Za spoločnosťou stojí ako väčšinový vlastník zvolenská investičná firma ARKON, ktorá v Banskej Bystrici aktuálne pripravuje projekt Slovenka2. Multikino pod značkou Kino Star s tromi sálami spustila Kino Invest už skôr aj v obchodnom centre Galéria v Lučenci.

Banskobystrické multikino CINEMAX, ktoré podobne ako v minulosti aj zvolenské, v čase svojho otvorenia patrilo pod značku Europa Cinemas, má šesť sál. Otvorili ho v máji 2007 a s celkovou kapacitou 1 127 miest pre divákov, sa v tom čase radilo medzi najväčšie na Slovensku. Zaujímavosťou je, že spomínaná zvolenská investičná spoločnosť ARKON v minulosti ako spoluvlastník pôsobila aj v sieti multikín CINEMAX.