Svetový pohár v Jasnej pokračoval túto nedeľu obrovským slalomom. Na trať sa postavila aj Petra Vlhová, pričom slovenských fanúšikov zaujímal najmä jej súboj s Larou Gutovou-Behramiovou, ktorú elitná slovenská lyžiarka prenasleduje v súboji o veľký krištáľový glóbus.

Podobne ako sobotný slalom, aj nedeľný obrovský slalom sprevádzalo v stredisku Jasná slnečné počasie a preteky sa uskutočnili bez komplikácií. Na štart prvého kola sa ako prvá postavila priebežná líderka celkového poradia Svetového pohára. Lara Gutová-Behramiová však chybovala už pred prvým medzičasom, zvyšok jazdy jej taktiež nevyšiel podľa predstáv a v prvom kole obsadila až 14. miesto.

Petra Vlhová predviedla na domácej zjazdovke plynulú a rýchlu prvú jazdu. Slovenku prekonala len Mikaela Shiffrinová, a to o 16 stotín sekundy. V prvom kole prekvapila Poľka Gasienicová-Danielová, ktorá stratila na Američanku len 0.44 s, čo bol tretí najlepší čas.

Majsterka sveta v obrovskom slalome a líderka celkového poradia Svetového pohára Lara Gutová-Behramiová podala v druhom kole lepší výkon a dostala sa na priebežnú 1. priečku. Z nej ju zosadila Novozélaňdanka Robinsonová, ktorá zajazdila najlepší čas v druhom kole. Do boja o pódiové umiestnenie chcela prehovoriť poľská lyžiarka Gasienicová-Danielová, či Američanka O’Brienová. Obe však na svoj prekvapujúco dobrý výkon v prvom kole nenadviazali a z trate vypadli.

Na rad prišiel vrchol nedeľného programu, a to súboj medzi Petrou Vlhovou a Mikaelou Shiffrinovou. Slovenka predviedla opäť bezchybnú a plynulú jazdu, v ktorej síce postupne strácala zo svojho náskoku, no napokon v celkovom súčte porazila Robinsonovú o 16 stotín sekundy. Slovenskú radosť mohla prekaziť už len Shiffrinová, ktorá však svoj tesný náskok po prvom kole postupne stratila a napokon klesla na 3. miesto.

„Úprimne, neviem či som mala niekedy takéto emócie, ako dnes. Veľmi som sa trápila v tom obrovskom slalome, mala som ťažké dni. Týždeň a pol dozadu som vymenila lyže za ľahšie. Začala som cítiť istotu a bolo to každým dňom lepšie a lepšie. Posledné dni som tu v tréningoch lyžovala fajn, ale neverila som, že by som mohla zvíťaziť dnes v obrovskom slalome. Dala som do toho všetko, išla som na maximum. Keď som videla že Mikaela stráca, povedala som si, že ona ešte vie zabrať. Keď prišla do cieľa a uvedomila som si, že som zvíťazila, som začala plakať, pretože to bol môj sen zvíťaziť tu doma v Jasnej a potešiť všetkých ľudí a hlavne seba,“ povedala pre RTVS Petra Vlhová, ktorá opäť znížila stratu v boji o veľký krištáľový glóbus a za Gutovou-Behramiovou zaostáva už len o 36 bodov.

Ako to v nedeľu v Jasnej vyzeralo, si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.