Svetový pohár v Jasnej odštartoval už túto sobotu slalomom. Na trať sa postavila ženská lyžiarska elita vrátane Petry Vlhovej. Napriek piatkovému nepriaznivému počasiu sa v sobotu vyjasnilo a pretekárky tak nastúpili na trať bez menších komplikácií.

V stredisku Jasná sa v sobotu konal slalom svetového pohára v alpskom lyžovaní žien, v ktorom sa predstavila aj Slovenka Petra Vlhová. Pôvodne bol na pláne síce obrovský slalom, no počasie organizátorom na poslednú chvíľu zmenilo plány. Petra sa tak predstavila vo svojej najsilnejšej disciplíne.

Domáca favoritka zajazdila perfektné prvé kolo, v ktorom nespravila ani najmenšiu chybičku a do druhého kola vstupovala s náskokom 0.27 s na Američanku Mikaelu Shiffrinovú. Tretia po prvom kole bola Wendy Holdenerová.

Na poludnie lyžiarky predviedli desiatkam prítomným organizátorom, trénerom a novinárom svoje druhé jazdy. Vo výbornom svetle sa ukázala Slovinka Ana Buciková, rýchlu jazdu predviedla aj Katharina Liensbergerová.

Svojej nedávno zosnulej mame poslala pozdrav do nebe Martina Dubovská, ktorá nakoniec vybojovala ôsme miesto. Do druhého kola sa bohužiaľ nedostala naša nová mladá nádej Petra Hromcová.

Vyvrcholenie prišlo v podaní trojice Holdenerová, Shiffrinová a Vlhová. Úspešný reparát zložila vo svojej druhej jazde Shiffrinová, ktorá dorazila do cieľa bez jediného zaváhania. Ako posledná sa na trať postavila jej večná vyzývateľka v slalome Petra Vlhová, ktorú prišla podporiť rodina aj s priateľom. Napriek výbornému výkonu, to bohužiaľ na triumf v Jasnej nestačilo. O 0.34 s sa z prvého miesta v Jasnej už druhýkrát v kariére radovala Shiffrinová.

„Nevedela som, čo po mne predvedie Petra, ale zo svojej jazdy som mala dobrý pocit. Viem, že každý chcel, aby Petra vyhrala, cítila som to vzrušenie, hoci tu nemohlo byť toľko fanúšikov, ako pred piatimi rokmi. Musím však povedať, že ľudia na Slovensku sú ku mne fantastickí,“ povedala pre RTVS Američanka.

Slovenská reprezentantka svoje sklamanie neskrývala. „Ach, pocit je to úžasný, prvé pódium v Jasnej, ale… Bol to boj, dala som do toho všetko, ale Mikaela bola lepšia. Stále som však v boji o veľký glóbus,“ dodala Liptáčka. Vďaka dnešnému druhému miestu v slalomu znížila stratu na líderku Svetového pohára Laru Gutovú-Behramiovú na 107 bodov.

Priamy súboj Petry s Gutovou bude na programe už v nedeľu od 9.30 h.