V sobotu 4. júla 2015 sa uskutočnil v Tami aréne v poradí už 7. ročník TAMI CUP-u, ktorého hlavným organizátorom bol Milan Patráš.

BBonline.sk - futbal - TAMI CUP - 04.07.2015 - Banska BystricaTurnaja sa zúčastnilo 10 mužstiev, ktoré boli rozdelené do dopoludňajšej a popoludňajšej skupiny. Po odohratí zápasov v základných skupinách pokračoval turnaj zápasmi o konečné umiestnenie.

Výsledky SKUPINA A: 

MIBA BB – Nord Svit 4:2, IQ BB – Fox Creed 1:2, Tornádo – Nord Svit 2:3, Fox Creed – MIBA BB 4:6, Tornádo –IQ BB 5:2, Nord Svit – Fox Creed 1:3, MIBA BB- Tornádo 6:1, Nord Svit – IQ 5:0, Fox Creed – Tornádo 2:0, IQ – MIBA 5:5

Tabuľka:

 1. MIBA BB 10b
 2. FOX CREED 9b
 3. NORD SVIT 6b
 4. TORNÁDO 3b
 5. IQ 1b

Výsledky SKUPINA B: 

ADRENALÍN – TAMI 0:5, TESCO BA – CARGOFLEET NR 0:6, K_CORP PP – TAMI 0:2, CARGOFLEET NR – ADRENALIN 2:1, TESCO BA – K_CORP PP 1:9, TAMI – CARGOFLEET NR 4:1, ADRENALIN – K_CORP PP 1:3, TAMI – TESCO BA 5:3, CARGOFLEET NR – K_CORP PP 0:5, TESCO BA – ADRENALIN 1:5

Tabuľka:

 1. 2. MK TAMI 12b
 2. K-CORP. POPRAD 9b
 3. CARGOFLEET NR 6b
 4. ADRENALIN 3b
 5. TESCO BA 0b

V prestávke pred zápasmi o konečné umiestnenie sa uskutočnili pre ženskú časť športovcov a návštevníkov Tami arény atraktívne „kopy“ do prázdnej brány. Do súťaže sa zapojilo 14 aktérok nežného pohlavia, pričom Janka Keriová (Nitra), Olívia Bányová (Nitra) a Mirka Kosecová (Banská Bystrica) prevzali za svoje výkony atraktívne vecné ocenenia a zožali zaslúžený potlesk za svoje predvedené výkony.

ZÁPASY O KONEČNÉ UMIESTNENIA:

Zápas o 9. miesto: IQ BB – TESCO BA 5:3

Zápas o 7. miesto: ADRENALÍN – TORNÁDO 5:0

Zápas o 5. miesto: NORD SVIT – CARGOFLEET NR 5:2

Zápas o 3. miesto:

FOX CREED – K _COPR POPRAD 3:1

V zápase o “pódiové umiestnenie“ vyhrali mladíci z Fox Creedu.

Finále:

MIBA BB – 2. MK TAMI 2:0

Góly: M. Giertl, E. Masár

BBonline.sk - futbal - TAMI CUP - 04.07.2015 - Banska BystricaFinálový zápas sa odohral vo svižnom tempe. Útoky sa striedali na oboch stranách, pričom ako prví udreli hráči MIBY a zásluhou M. Giertla sa ujali vedenia. Potom sa takticky stiahli na svoju polovičku a hrozili z rýchlych protiútokov. Hráči TAMI mali niekoľko vyložených príležitosti, ale R. Filadelfi svoje mužstvo v zlomových momentoch podržal. No a ako to vo futbale býva pravidlo nedáš, dostaneš sa potvrdilo, keď E. Masár z rýchleho brejku zvýšil na konečných 2:0, a tak po záverečnom hvizde si hráči MIBA BB odniesli z Tami arény druhýkrát za sebou putovný pohár.

Zostava MIBA BB: R. Filadelfi – P. Zehnal, M. Konder, E. Masár, P. Prikryl, R. Kútik, M. Giertl, V. Giertl

Zostava TAMI: M. Čampa – J. Beňák, M. Patráš, R. Fúdor, J. Kamenský, M. Fúdor, J. Tóth, R. Beňák

Na záver turnaja Milan Patráš v spolupráci s obchodným riaditeľom Tatranskej mliekarne Jánom Husákom odovzdali víťazné trofeje ako aj vecné ceny všetkým zúčastneným mužstvám.

 1. miesto: MIBA BB
 2. miesto: 2. MK TAMI
 3. miesto: FOX CREED
 4. miesto: K_CORP POPRAD

Zároveň vyhodnotili ALL STARS TEAM turnaja:

Najlepší brankár: Martin Čampa (2. MK TAMI)

Najlepší obranca: Branislav Krajčír (Fox Creed

Najlepší nováčik na TAMI CUPE: R. Pápai (Cargofleet NR)

Najslušnejší hráč na ihrisku: M. Šingliar (K_CORP PP)

Najužitočnejší hráč turnaja: Peter Zehnal (MIBA BB)

Zápasy rozhodovali: V. Kosec a J. Faško.

Milan Patráš (hlavný usporiadateľ):  „Ďakujem všetkým zúčastneným mužstvám, za korektný prístup k turnaju. Dúfam, že sa všetci cítili dobre, aj napriek veľkej horúčave počas celého turnaja.

Myslím si, že tento ročník bol, čo sa kvality týka, asi najlepší. Aj keď sa zopakovalo vlaňajšie finále, finalisti to nemali v skupinách ľahké. MIBA však v prvej skupine potvrdila svoj postup do finále po výhre nad FOX CREED a v druhej skupine juniorka K_CORP Poprad nevyzrela na skúsenosti mužstva TAMI. Od nezainteresovaných pozorovateľov mám informácie, že práve usporiadateľské mužstvo predvádzalo na celom turnaji najkrajší futbal. Vo finále však nestála pri nich šťastena a ich tutovky ostali proti MIBE nevyužité. Vo veľmi dobrom svetle sa predviedol nováčik z Nitry CARGOFLEET a miešal karty v konečnom umiestení. Svoju hru oproti predchádzajúcim ročníkom zlepšil aj NORD Svit a TESCO Bratislava už tradične berie turnaj ako príjemné spestrenie našich uponáhľaných dní, za čo im patrí veľký obdiv a vďaka.

Poďakovanie patrí aj rozhodcom turnaja, bratom Pinterovcom, obslužnému personálu a v neposlednom rade všetkým sponzorom.“