Zimná liga Banskobystrického zväzu malého futbalu pokračovala počas prvého decembrového víkendu druhým kolom.

Na úvod nedeľňajšieho programu Aquadux vo svojom prvom vystúpení v sezóne zdolal tesne FC Nemce. V prvej polovici prvého polčasu sa hráči v rozlišovačkách ujali dvojgólového vedenia, ale Nemčania do polčasu vyrovnali. Aquadux po zmene strán opäť odskočil na dva góly a mužstvo odeté v červeno-bielom už len doťahovalo.

Následne si svoju prvú výhru v sezóne pripísali aj hráči Slovenskej Ľupče, ktorí uštedrili debakel zatiaľ nebodujúcej Sparte. Piatimi presnými zásahmi sa zaskvel Samuel Ternuščák.

Tak ako v prvom, tak aj v druhom kole si tím MIBA Bianconeri schuti zastrieľal, keď sieť v bráne Vlkanovej rozvlnil až 16-krát. O päť gólov žltého celku sa postaral Ondrej Zeleňanský. Hráči MIBA Bianconeri tak majú po dvoch kolách plný počet bodov a vedú tabuľku.

Na svoj historicky prvý zápas v Zimnej lige nastúpil FC Juniperus. Bielo-fialoví skórovali ako prví, ale Arsenal FC do prestávky otočil na 2:3. Juniperus v druhej 25-minútovke zvrátil priebežný stav a odskočil už na 3-gólový rozdiel. Hráči v žltých dresoch sa však nevzdali a v závere ešte zdramatizovali duel znížením na kontakt, no Juniperus už pri záverečnom tlaku súpera najtesnejšie vedenie uhájil.

Pingoši zaknihovali vo svojom druhom vystúpení v sezóne prvé víťazstvo, ktorého základy položili už v prvom polčase, keď si vypracovali 3-gólový náskok, a týmto rozdielom aj zápas vyhrali. Erima „98“ si tak na svoj prvý bodový zisk bude musieť ešte počkať.

Až 26 gólov priniesol súboj medzi Football Friends a Young Boys Billa. Na víťazstve prvého menovaného tímu v jeho prvom zápase v Zimnej lige sa podieľalo najmä duo Filip Rafanides – Daniel Kohút, ktoré sa spolu postaralo o 13 presných zásahov. Tento divoký duel priniesol aj tri červené karty.

Už v sobotu boli v akcii hráči kategórie 40+. Tajov city ešte v prvom polčase vzdoroval, ale Pegas napokon aj vďaka ôsmim gólom Petra Stacha pohodlne zvíťazil. Hráči F´ Kemady uštedrili Mladosti poriadny debakel, keď jej nasúkali až 18 kúskov.

Zimná liga – 2. kolo – Magurská

Hlavná kategória – nedeľa 03.12.2023

Aquadux – FC Nemce 7:6 (2:2)

Góly: D. Rusko 2, A. Kostúr 2, O. Patrnčiak, V. Marchuk, L. Malachovský – Mil. Blaško 2, J. Bartkovič 2, T. Kostiviar, M. Janovec.

Sparta – OFK Slovenská Ľupča 3:12 (1:6)

Góly: P. Tešlár, L. Koppa, A. Rusnák – S. Ternuščák 5, N. Vasilovcik 2, A. Szarowski 2, M. Čief, R. Dula, P. Foltáni. ŽK: P. Foltáni, L. Lakomčík (S. Ľupča).

MIBA Bianconeri – FC Vlkanová 16:8 (6:3)

Góly: O. Zeleňanský 5, P. Gajan 4, O. Ďurta 3, P. Zehnal 2, F. Fejerčák 2 – P. Ďurčík 5, J. Styk 2, P. Šimo.

FC Juniperus – Arsenal FC 7:6 (2:3)

Góly: B. Túry 3, J. Túry 2, J. Klačan, Mar. Blaško – M. Mesík 3, J. Štubian 2, P. Konder. ŽK: V. Švantner – P. Fazekaš.

Pingoši – Erima „98“ 8:5 (4:1)

Góly: M. Zemko st. 5, V. Močáry, J. Škurla, L. Piršč – L. Mendel 2, J. Abrahám 2, M. Molnár.

Football Friends – Young Boys Billa 15:11 (10:4)

Góly: F. Rafanides 7, D. Kohút 6, S. Pecník, J. Sojka – B. Maruniak 3, D. Hlôška 3, T. Šamulka 2, P. Bojsa, M. Lichý, O. Margoczi. ŽK: D. Škubák (F. Friends). ČK: T. Ondrejka, D. Škubák – P. Koložvári.

Pegas – Tajov city 12:6 (4:3)

Góly: P. Stacho 8, M. Patráš 2, D. Kohút, Ľ. Zima – Z. Binder, T. Konkoľ, zvyšní strelci nie sú v zápise.

Mladosť – F´ Kemada 1:18 (1:9)

Góly: J. Čief – S. Srnka 4, M. Necpál 4, T. Ondrejka 4, S. Pecník 3, M. Dušička 3.