V poslednú novembrovú sobotu odštartovala v telocvični na Magurskej nová sezóna Zimnej ligy Banskobystrického zväzu malého futbalu, po novom aj v kategórii nad štyridsať rokov.

Na úvod sezóny si na obed zmerali sily MIBA Bianconeri a Sparta. Druhý menovaný tím ešte spočiatku vzdoroval, keď sa ujal vedenia a neskôr vyrovnal na 2:2. Hráči v žltých dresoch však v druhej polovici prvého dejstva odskočili na tri góly a druhú 25-minútovku totálne ovládli. Piatimi gólmi sa zaskvel Oliver Ďurta.

Nasledujúci súboj už bol vyrovnanejší. Pingoši, odetí v oranžovom, odohrali v prvom polčase s Enzom aj vďaka červenej karte súpera vyrovnanú partiu. Po zmene strán dokonca viedli 5:3, ale žltí piatimi gólmi po sebe od 36. minúty rozhodli o svojom víťaznom vstupe do sezóny.

Prvý polčas v sezóne vyšiel fantasticky Vlkanovej, keď vyhrávala už 8:0. V druhom sa už začali presadzovať aj Young Boys Billa, ale hráči v zelených dresoch pridali ďalších osem kúskov a aj vďaka piatim presným zásahom Patrika Ďurčíka vyhrali pohodlným, 10-gólovým rozdielom.

Rovnakým rozdielom skončilo aj stretnutie medzi Erimou „98“ a Nemcami. Základy debaklu položili červení ôsmimi gólmi už v prvom polčase. V tom druhom upravovala Erima „98“ výsledok už len kozmeticky. Nemčania uspeli vysokým rozdielom aj vďaka 5-gólovému Šimonovi Spišiakovi.

Prvé kolo hlavnej kategórie uzavrel jeden z tých vyrovnanejších súbojov. Hráči Arsenalu aj Slovenskej Ľupče sa v prvej polovici presadili dvakrát. Po zmene strán išli Ľupčania dvakrát do tesného vedenia, ale Arsenal potom piatimi gólmi za osem minút zlomil zápas vo svoj prospech. Arsenal našiel vo svojich radoch aj najlepšieho strelca kola Jána Štubiana, ktorý sa strelecky presadil až 7-krát.

V kategórii 40+ sa odohral jeden duel. Kemada sa ujala vedenia, Pegas vyrovnal. Kemada dala ďalšie dva góly, Pegas opäť vyrovnal. A po zmene strán sa tento scenár zopakoval ešte raz. Dramatický zápas napokon vyvrcholil v samom závere, keď sa hráči Pegasu v predposlednej minúte po prvýkrát dostali do vedenia a v poslednej svoju výhru poistili.

Zimná liga – 1. kolo – sobota 25.11.2023 – Magurská

Hlavná kategória

MIBA Bianconeri – Sparta 16:4 (6:3)

Góly: O. Ďurta 5, P. Zehnal 3, L. Löbb 2, V. Giertl 2, O. Zeleňanský 2, E. Hudec, F. Fejerčák – L. Koppa 3, A. Rusnák. ŽK: P. Zehnal – L. Koppa.

Pingoši – Enzo 5:8 (3:3)

Góly: M. Zemko st. 2, P. Zemko, J. Škurla, L. Piršč – R. Môcik 3, T. Černík 2, T. Hlavatý, S. Knižka, J. Kvasna. ŽK: M. Zemko ml., L. Bíreš (obaja Pingoši). ČK: A. Debnárik (Enzo).

FC Vlkanová – Young Boys Billa 16:6 (8:0)

Góly: P. Ďurčík 5, I. Brozman 3, P. Šimo 2, I. Šteiniger 2, B. Sršeň, E. Ivanič, M. Žerebák, M. Švantner – T. Šamulka 2, B. Maruniak 2, M. Lichý 1, O. Margoczi. ŽK: M. Žerebák.

Erima „98“ – Nemce 4:14 (1:8)

Góly: J. Abrahám 2, R. Sliacky, M. vozár – Š. Spišiak 5, nie je v zápise 3, M. Janovec 2, S. Václavík 2, T. Kostiviar 2.

Arsenal FC – OFK Slovenská Ľupča 9:6 (2:2)

Góly: J. Štubian 7, P. Konder, P. Vikarský – S. Ternuščák 3, J. Medveď ml. 2, P. Foltáni. ŽK: P. Konder.

Pegas – F´ Kemada 6:4 (3:3)

Góly: P. Stacho 4, R. Dočkal 1, nie je v zápise – P. Matúška 2, J. Náčin, nie je v zápise. ŽK: B. Stacho (Pegas).