V rámci 41. kola hokejovej Slovnaft extraligy si pod Urpínom v súboji tabuľkových susedov zmerali sily tretí Banskobystričania so štvrtým Trenčínom.Vyrovnaný zápas rozhodla druhá tretina, v ktorej padli všetky góly. Tú barani prehrali 2:3.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 2:3 (0:0,2:3, 0:0)

Góly: 30. Paľov (Kolba, Ján Sýkora), 33. Kútny (Kolba) – 23. Sekeráš (M. Filo, O. Ďuriš), 27. Gašparovič (Tybor, Jánoš), 34. Martin Chovan (Jánoš, Naurov)

Zostavy tímov:

HC ‘05 Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Cuník, Biro, Kubka, Kolba, Bambúch, Vantroba, Vizváry – Tománek, Hudec, Zedník – Rumpel, Heizer, Hlinka – Sýkora, Šechný, Kútny – Paľov, Češík, Bendík

HK Dukla Trenčín: Kováč – Sekeráš, Bednár, Hruška, Chovan, Tomko, Bolf, Jarábek – Pardavý, Olvecký, Melichárek – Tybor, Gašparovič, Tvrdoň – Naurov, Jánoš, Koložváry – Filo, Ďuriš, Kopecký

V zápase sme boli od začiatku lepším celkom. Na Zedníkovi nebol takmer vôbec badateľný herný výpadok, keď hneď v úvode štvrtej minúty nahrával rozbehnutému Tománkovi, gól však z toho ešte nebol. Hráč s bohatými skúsenosťami z NHL bol aj pri druhej veľkej šanci, tentokrát on sám nedokázal prepasírovať puk až do brány hostí. Trenčania mohli zase skórovať v presilovke, Melichárkov pokus však skončil vo výstroji domáceho brankára. Ďalší priebeh bol ochudobnený o šance, ktoré prišli až v poslednej 6-minútovke. Početnú výhodu sme mali aj my a rovnako sme mohli skórovať. Šimonovičom založenú akciu zakončoval Kútny, proti nemu však stál výborný Kováč. Pár minút pred koncom sa mohol do listiny strelcov vo vlastnom oslabení zapísať Olvecký. Nenápadnú, no technicky peknú akciu zakončil až na Šimonovičovi. Prvá tretina tak skončila bez gólov.

Hneď v úvode druhej tretiny sme videli puk v bráne hostí. Šechný ho však po Kútneho strele poslal za Kováčov chrbát rukov, čo jednoznačne platiť nemohlo. Ani brána domácich neostala dlho prázdna, v tomto prípade však gól už platil. Šimonovič cez hráčov vpredu veľa nevidel, a tak Sekerášova ľahká strela zastavila až v jeho sieti. Vyrovnanie mal na hokejke Paľov, brejk v ktorom sa ocitol však nedopadol podľa jeho predstáv. Športové pravidlo nedáš-dostaneš sa následne potvrdilo. Na 0:2 zvýšil po peknej akcii Gašparovič. Baranom sa podarilo znížiť až v presilovke. Najskôr sa Kováč predviedol pri Kútneho šanci. Po následnom buly bol však už na Rumpelov pokus prikrátky. Zápasu pridal grády vyrovnávajúci gól na 2:2. Kolbovu strelu od modrej čiary tečoval Kútny. Radosť z vyrovnania nám nevydržala ani minútu. Vzápätí totiž dostal hostí opäť do vedenia Chovan. Druhá tretina tak bola bohatšia na góly, keď sa uzavrela za stavu 2:3.

V tretej tretine to už bolo len o banskobystrickej snahe a trenčianskom bránení.  Nie veľmi pekný, no pre Trenčín efektívny hokej prinášal minimum šancí. Hru baranov brzdili aj vylúčenia, kedy mohlo byť práve to Cebákovo potrestané. Trenčania však po Sekerášovej strele len zázrakom nedopravili do Šimonovičovej brány. Na druhej strane mal zase v našej presilovke vyrovnanie na hokejke Sýkora, ten však Kútneho nahrávku a následnú šancu trestuhodne zahodil. V hre bez brankára mohol domácich potešiť ešte Cebák, šťastie nám však už nepralo a s Trenčínom sme tak druhou tretinou prehrali aj celý zápas.