Hokejistom Banskej Bystrice sa po skončení reprezentačnej prestávky začalo dariť. Po víťazstvách nad Košicami, Piešťanmi a Martinom si zverenci trénera Vladimíra Országha nechceli pokaziť úspešnú sériu ani v utorňajšom domácom zápase proti Popradu. K výhre nad bývalými spoluhráčmi im mal dopomôcť aj kanonier Lukáš Hvila, ktorý sa do zostavy baranov vrátil po výpadku spôsobenom zranením.

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HK Poprad 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Góly: 11. Petran (Majdan), 17. Matoušek (Zigo, Sandgren), 18. Bezúch, 35. Bast (Bortňák), 47. Kytnár (Bajaruns) 59. Hvila (Tománek, Bast) – 10. Jaborník (Paločko), 31. Koyš (Štrauch). Zápas sledovalo 1605 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Roussel, Pujacs. I. Majeský, Šmach, Čížek, Gründling. Sandgren, Petran – Majdan, Tománek, Bast – Hvila, Kytnár, Bajaruns – Lunter, Zigo, Matoušek – Bezúch, M. Surový, Bortňák

Zostava HK Poprad: Svoboda – Dinda, R. Suchý, Fabian, Jaborník, Kasík, Malina, Gáborčík, Pařízek – Koyš, Heizer, Štrauch – Paločko, Lantoš, Achs – Števuliak, Paukovček, O. Mikula – Lindeman, Toma, Bednarčík

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HK Poprad - 23.02.2016 - Banska Bystrica

Ako prví sa do gólovej príležitosti dostali domáci hokejisti, ktorí počas presilovej hry ohrozili Svobodu zásluhou Roussela a Kytnára. Na opačnej strane vzápätí spálil výbornú príležitosť Koyš, keď z dostatočnej blízkosti nenamieril puk do odkrytej svätyne baranov. V deviatej minúte predviedol svoje technické kvality Tománek, ktorý sa individuálne dostal až pred Svobodu, ale popradský gólman aj s prispením šťastia neinkasoval. O minútu neskôr sa v obrannom pásme Banskej Bystrice dostal k prudkej strele Jaborník a poslal hostí do vedenia. Krátko na to zabránil v Lidemanovi v ďalšej gólovej príležitosti Bacashihua. S preklenutím úvodného dejstva do druhej časti nastali pre Poprad ťažké časy. V jedenástej minúte najprv Majdan nabil na modrú čiaru Petranovi, ktorý vysokým náprahom prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Štyri minúty pred úvodnou sirénou po peknej spolupráci so Zigom prekonal Svobodu pohotovým zakončením Matoušek. Následnú chybu hosťujúcej obrany potrestal tretím gólom po individuálnej akcii Bezúch.

V dvadsiatej piatej minúte najprv nechal vyniknúť Bacashihuovu lapačku Štrauch, aby sa vzápätí na opačnej strane vyznamenal aj jeho náprotivok Svoboda po spolupráci Bajarunsa s Hvilom. Popradský gólman bol hlavným hrdinom aj v tridsiatej minúte, keď zlikvidoval samostatný únik Surového. V tridsiatej prvej minúte sa kamzíci vrátili do hry zásluhou Koyša, ktorý strelou švihom z pomerne veľkého uhla trafil presne pod hornú tyčku Bacashihuovej svätyne. Odpoveď domácich však nenechala na seba dlho čakať. V tridsiatej tretej minúte síce smoliar Surový rozozvučal len konštrukciu popradskej bránky, o dve minúty neskôr ale vyťažil z výborného napádania Bortňáka pri vlastnom oslabení gólový zásah aktívny Bast.

Úvod záverečnej časti hry sa niesol v znamení optickej prevahy hostí, čomu napomohli aj po sebe nasledujúce vylúčenia Kytnára s Bortňákom. Kamzíci však z presilových hier gól nevyťažili. V štyridsiatej siedmej minúte tak prišiel opäť čas pre domácich, konkrétne pre kapitána Kytnára, ktorý pohodlne upratal za Svobodov chrbát prihrávku Bajarunsa. O šesť minút neskôr skúsil netypickým spôsobom prekonať popradského brankára Majdan po spolupráci s Tománekom. Minútu pred koncom sa gólu dočkal aj najlepší ligový kanonier Hvila, ktorý si počas presilovej hry nakorčuľoval pred bránkovisko po nezištnú prihrávku Tománeka a stanovil skóre duelu na konečných 6:2.

Na víťaznej vlne budú môcť barani pokračovať už v piatok 26. februára, keď na domácom ľade privítajú Duklu Trenčín. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.30 hod.