V 6. kole Openligy privítala MIBA Banská Bystrica lídra tabuľky z Čadce. V 1. kole zvíťazili Banskobystričania 2:1, a tak hostia mali domácim čo vracať.

MIBA Banská Bystrica –BENFICA Gemm Čadca 3:3 (3:0)
Góly: Zehnal, Čief, Willwéber – Baláž 2, Trizuliak, ŽK: Willwébe – Tlelka, Mudrík, pred 150 divákmi rozhodovali Remeň a Tutura.

Nepremenený trestný kop z 10 metrov, minútu pred koncom, stál MIBU tri body. Na snímke si loptu stavia Willwéber. Foto: Marek Odaloš

Domáci na rozdiel od predchádzajúceho zápasu v Žiline vstúpili do stretnutia aktívnejšie. Svojím pohybom zamestnávali obranu súpera a vypracovali si niekoľko príležitostí. Taktiež hrozili z protiútokov. Hostia sa v prvom polčase dostávali len k náznakom šancí a streleckým pokusom z diaľky. Domáci sa ujali vedenia v 15. minúte, kedy Willwéber nakopával loptu k súperovej bránke a Čief prehlavičkoval z hranice šestky brankára hostí. O minútu neskôr sa MIBA opäť tešila z gólu, autorom bol Peter Zehnal, ktorý z podobnej situácie opäť hlavou prekonal hosťujúceho brankára Sedláka.  Do konca prvého polčasu padol ešte jeden gól, Zehnal sa šikovne presadil cez dvoch hráčov Čadce a naservíroval loptu Willwéberovi, ktorý do odkrytej brány strelil tretí gól domácich. Polčasový gólový rozdiel mohol byť výraznejší, avšak domácim hráčom chýbala väčšia efektivita v koncovke.

Po výmene strán Čadca s cieľom vrátenia sa do zápasu zatlačila domácich. Tento tlak MIBA nevydržala a po chybnej rozohrávke a následnej tečovanej strele hosťujúceho kanoniera Baláža (líder strelcov Openligy) strelili úvodný gól hostí v zápase. Od tohto okamihu Čadca pokračovala v tlaku a domáci vyrážali do rýchlych protiútokov, z ktorých dve gólové šance Willwébera a Čiefa zostali nevyužité.  V 32. minúte Baláž nenápadnou strelou z diaľky prekvapil Škubáka a Čadca znížila na rozdiel jedného gólu. O minútu neskôr po peknej akcii Jaroša s Trizuliakom druhý menovaný prekonal domáceho brankára a vyrovnal na 3:3. Od tohto okamihu mali obidva tímy šance na strelenie víťazného gólu, ale tie zostali nevyužité. V poslednej minúte stretnutia hostia šiestykrát faulovali a domáci mali možnosť 10 metrového kopu, ten však Willwéber nepremenil, a tak v zápase dvoch rozdielnych polčasov si MIBA Banská Bystrica a Benfica Čadca body rozdelili.

Vyjadrenie po zápase:
Ondrej Výboh (vedúci MIBA BB): „Na zápas sme nastúpili proti skúseným hráčom z Čadce odhodlaní podať kolektívny výkon. Našim cieľom bolo vychádzať zo zabezpečenej obrany a vyrážať do rýchlych protiútokov. Prvý polčas sa nám to darilo, vypracovali sme si mnoho šancí, z ktorých sa nám podarilo streliť tri góly. V druhom polčase sme chceli nadviazať na výkon z prvého, lenže hráči Čadce nastúpili ako vymenení, zmenili štýl hry, zatlačili nás. Pod tlakom sme robili chyby, ktoré hostia využili a dokázali vyrovnať. Naše sľubné šance z brejkov sa nám nepodarilo premeniť. Nádej svitla v poslednej minúte, kedy sme mohli streliť víťazný gól z 10 metrového kopu, čo sa nám však nepodarilo. Chlapci by si za predvedený výkon obzvlášť prvom polčase vítaztvo zaslúžilí.“

Ostatné výsledky:

KSF DOXX Žilina – ŽFA ŽIRAFA Žilina 5:6 (1:2)

FK DRAGONS Podolie – FUTBALSHOP Nové Mesto nad Váhom 6:9 (3:3)

Videozostrih TV ESO zo zápasu MIBA Banská Bystrica – Benfica Gemm Čadca:
[youtube 59ao5P3xjLg?hd=1 590 340]

Bystrickí futsalisti o týždeň cestujú do Žiliny, kde odohrajú zápas s DOXX-om (prvý zápas víťazstvo MIBA Banská Bystrica 2:1). Najbližší domáci zápas Bystričania odohrajú 2. februára (piatok) o 19:45 v ŠH Badín s Futbalshop Nové Mesto nad Váhom, s ktorým prehrali v 3. kole 1:6.