Banskobystrickí futsalisti cestovali do Nových Zámkov na dôležitý zápas v bojoch o play off. V prvom meraní síl v Banskej Bystrici sa zrodila remíza 5:5.

MFK Tupperware Nové Zámky vs. MIBA Banská Bystrica 7:6 (2:4)

Góly:  M. Dudáš 4, M. Letko, T. Oršolík, P. Vašek – F. Rafanides 3, M. Konder, R. Dlhoš, R. Greško. ŽK: M. Gašparík, P. Horáček – L. Ríša, M. Čief. Zápas sledovalo v Nových Zámkoch 100 divákov.

Zostava MIBA: D. Škubák (M. Šveda) – M. Konder „K“, R. Dlhoš, P. Vajda, S. Pecník, R. Greško, P. Peniak, L. Ríša, F. Rafanides, M. Čief, P. Tužinský, I. Marko, P. Širka

Futsal - 1. Slovenska liga vo futsale - MIBA Banska Bystrica vs. Slov-Matic FOFO Bratislava - 16.12.2016 - Banska Bystrica

Do zápasu lepšie vstúpili hráči MIBY, keď kapitán Konder v samostatnom úniku otvoril zápasové skóre. O tri minúty neskôr Banskobystričania strelili druhý gól po exportnej strele Dlhoša z priameho kopu – 2:0. V ďalšom priebehu si obidve mužstvá vypracovali príležitosti, ale tie zostali nevyužité. V 8. minúte hostia opäť udreli a zvýšili svoj náskok o tri góly zásluhou Greška. V 13. minúte sa domácim podarilo vsietiť ich prvý gól v zápase, keď skóroval ich najlepší strelec Dudáš. O dve minúty neskôr domáci hráč Letko znížil na rozdiel jedného gólu. V 16. minúte hráči MIBY po peknej akcii na jeden dotyk zvýšili na 4:2 z ich pohľadu, keď zakončoval Rafanides. Do konca polčasu sa stav nezmenil a mužstvá išli do kabín za stavu 2:4.

Do druhého dejstva nastúpili hráči hostí s odhodlaním, že svoj náskok ešte navýšia a priblížia sa k trom bodom. Vypracovali si niekoľko šancí na strelenie ďalšieho gólu, ale ich nevyužili. Až v rozmedzí 27. a 30. minúty sa podarilo dvakrát skóroval Rafanidesovi, čím zavŕšil hetrik a jeho mužstvo rázom viedlo rozdielom štyroch gólov. Ešte v 30. minúte Dudáš znížil na 3:6. Od 32. minúty sa Nové Zámky odhodlali hrať hru s piatimi hráčmi a to viedlo v 34. a 35. minúte k dvom gólom, ktoré znamenali zníženie náskoku hostí na jeden gól. Banskobystričania boli v tejto fáze zápasu ako vymenení, dovtedy hrali koncentrovane, bojovne a nepúšťali domácich do vyložených príležitostí. Nové Zámky pokračovali v powerplay a Dudáš v 38. minúte strelil už svoj štvrtý gól v zápase, ktorým vyrovnal stav stretnutia na 6:6. To nebolo všetko zo strany domácich, keď o minútu neskôr Vašek dostal Nové Zámky prvýkrát v zápase do vedenia a týmto gólom zavŕšil dokonalý obrat svojho mužstva. V závere sa ešte hostia snažili o vyrovnanie, keď aj oni hrali powerplay, ale okrem jedného streleckého pokusu mimo brány si nedokázali vypracovať gólovú šancu. Banskobystričanov môže mrzieť koniec zápasu, keď trestuhodne neudržali štvorgólový náskok a umožnili domácim za deväť minút streliť päť gólov, ktoré znamenali, že tri body zostávajú v Nových Zámkoch.

Povedal po zápase:

15-kolo-miba-bb-pinerolaRastislav Kollár (tréner MIBA Banská Bystrica): „Na stretnutie sme nastúpili s odhodlaním potvrdiť bodový zisk z Levíc. Nadpriemerne úspešne sme bránili a čo nám uniklo, spoľahlivo pokryl Škubák. Strelili sme tri góly a zdalo sa, že polčas dohráme v pokoji. Opak však bol pravdou. Znervózneli sme a dovolili sme domácim korigovať stav na 2:3.  V závere polčasu sme predsa odskočili na dvojgólový rozdiel. Až do 30. minúty to bol zápas, v ktorom sme mali navrch a viedli v ňom už 6:2. Po tradičnej chybe sme inkasovali a domáci nám v powerplay ukázali, že ešte stále sa máme čo učiť. Inkasovali sme góly z bezprostrednej blízkosti, keď sme zabúdali pokryť súperovho útočníka stojaceho priamo pred našim brankárom.“

Najbližšie sa futsalisti MIBY predstavia na domácej palubovke, kde privítajú úradujúceho majstra Pinerolu Bratislava a to 3. februára o 20.00 hod. v športovej hale Dukla na Štiavničkách.

Ostatné výsledky 14. kola:

ŠK Makroteam Žilina – Futsal Team Levice 6:6 (3:5)
MFsK Nitra – 4FSC FTVŠ UK Bratislava 1:2 (0:2)
WildBoys ´02 Bratislava – Slov-Matic FOFO Bratislava 1:9 (0:5)
FK Dragons Podolie – AcrossPinerola Bratislava 4:4 (1:1)

Juniori

Juniorské mužstvo MIBY Banská Bystrica odohralo v Žiline v rámci ďalšieho bloku Futsalovej extraligy juniorov dva zápasy. Najprv si prvýkrát v sezóne zmerali sily s rovesníkmi z Makroteamu Žilina a v druhom stretnutí sa po minulotýždňovej výhre stretli opäť so Slov-Maticom Bratislava.

ŠK Makroteam Žilina juniori vs. MIBA Banská Bystrica juniori 3:4 (1:3)

Góly MIBA: I. Marko 2, P. Peniak 2, O. Dobrota

Futsal - Prva slovenska liga vo futsale - MFK Tuperware Nove Zamky vs. MIBA Banska Bystrica - 20.01.2017 - Nove Zamky

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Na dvojzápas do Žiliny sme cestovali s absenciou niektorých hráčov a tak šancu dostali aj chalani, ktorí zatiaľ veľa minút v juniorskej extralige neodohrali. V zápase proti Makroteamu Žilina nás potiahla stabilne dobre hrajúca štvorka chalanov Peniak, Marko, Dobrota, Samson, ktorá strelila v prvom polčase tri góly a zaslúžene sme viedli po polčase 3:1. V druhom sme zvýšili náskok už na 5:1 a až od tohto momentu sme mierne poľavili, čo dokázal súper využiť dvomi gólmi. Záverečnú powerplay sme si však bez problémov ustrážili a tak sa zrodilo naše zaslúžené víťazstvo.“

MIBA Banská Bystrica juniori vs. Slov-Matic FOFO Bratislava juniori 1:1 (1:0)

Gól MIBA: I. Marko

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „V druhom zápase nás čakal Slov-Matic, s ktorým sme pred týždňom dokázali zvíťaziť. V úvode stretnutia sme súpera pritlačili a zásluhou Marka aj išli do vedenia, no to bolo z gólovej stránky v rámci prvého polčasu všetko. V druhom polčase súper vyrovnal skóre stretnutia, keď dobre prečítal náš signál z rohového kopu a po brejkovej situácii skóroval. Od tohto momentu sme sa snažili streliť víťazný gól, pridali sme na dôraze, no z viacerých gólových príležitostí sa nám už, bohužiaľ, nepodarilo skórovať. Navyše súperovi výborne zachytal brankár Karpiak a miestami ho zastúpili aj hráči na bránkovej čiare. Konečná remíza tak trochu mrzí, keďže za predvedený a bojovný výkon celého tímu sme si zaslúžili vyhrať.“

Zostava: M. Longauer – P. Peniak „K“, O. Dobrota, I. Marko, F. Samson, P. Telúch, J. Král, S. Ježík, M. Krnáč

Najbližšie sa juniori predstavia 9. februára v športovej hale Badín, kde privítajú žilinský DOXX a zatiaľ neporazený tím Grizzly Košice.