Banskobystrickej Dukle sa darilo v 22. kole Corgoň ligy, keď sa prvýkrát na jar predstavila na domácom ihrisku. Šibalským gólom sa predstavil Augustín, ktorý cez zimu prišiel z bratislavského Slovana a Marek Bažík nastúpil vo svojom 200 zápase v najvyššej slovenskej súťaži.

Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 2:0 (1:0)

Marek Hlinka (vľavo) sa tešil z tretieho gólu v sezóne. Foto: Dušan Šípka

Góly: 32. Marek Hlinka, 57. Augustín, ŽK: 59. Skalák (Ružomberok)
Rozhodovali: Chmura – E. Weiss, Bobko pred 1680 divákmi

Zostavy:
Banská Bystrica: Belic – M. Turňa, Poljovka, Gyombér, T. Hučko – Marek Hlinka – M. Pančík, Augustín (75. M. Bažík), Brašeň (61. M. Kuzma) – Laksík (69. B. Ľupták), M. Matúš
Ružomberok: Hrdlička – P. Maslo, Kostelný, Greššák, M. Jurkemik (75. Š. Pekár) – Skalák (60. Markovič), J. Vavrík, Ďubek, J. Chovanec – M. Poliaček (46. Serečin)

Prvú vážnejšiu šancu si v 7. minúte vypracovali hostia, kedy obrana Dukly nedôrazne „odpratala“ loptu zo šestnástky a z uhla pálil Ružomberčan Skalák do Belica. Úvodných 15 minút sa do šancí dostávali skôr hostia, čo bolo spôsobené častými a zbytočnými stratami lopty pri rozohrávke obrany Dukly. Prevahu mali v prvej polovice úvodného dejstva Ružomberčania, ale udrieť mohli domáci. V 23. minúte sa dostal do šestnástky Pančík a jeho strelu iba tesne minul Matúš, ktorý sa snažil jeho pokus tečovať.  V 25. minúte zaburácali Štiavničky opäť. Poljovka zo stredového kruhu centroval do šestnástky, kde sa dostal k hlavičke Matúš a lopta iba tesne minula bránu hostí. Následne opäť hrozil Ružomberok. V 28. minúte preletel päťkou Dukly center, ale žiadny z útočníkov hostí na loptu nedočiahol. V 32. minúte sa Dukle vydarila rýchla akcia, ktorú zostrojili Turňa s Hlinkom a posledne menovaný sa po hlavičke  tešil z gólu – 1:0. Červeno-bieli ožili, o chvíľu na to kopali asi z 30 metrov priamy kop a Augustínovu strelu musel vyrážať brankár Hrdlička. Následne sa útočná aktivita striedala na oboch stranách, ale do vyložených príležitostí sa ani jeden tím nedostal.

Dukla nastúpila do druhého polčasu aktívnejšie. Krátko po rozohraní sa presadil  jeden z hráčov Banskej Bystrice a jeho tečovaná strela narobila Hrdličkovi problémy.  V ďalšom priebehu prebrali iniciatívu Ružomberčania a v 51. minúte sa do veľkej šance dostal Serečin, no Belicovu bránu minul. Dukla druhýkrát udrela v 57. minúte a to šibalským spôsobom zo štandardnej situácie. Tú zahrával asi zo 40 metrov Augustín, ktorý si všimol, že Hrdlička je vysunutý viac ako je porebné a na prekvapenie brankára hostí to perfektne namieril na bránu. Vydarenou strelou sa Banskobystričania dostali do vedenia 2:0.  V ďalšom priebehu sa Ružomberčania nevzdávali a stále vpredu hrozili, najmä aktívny Skalák. V 67. minúte vysunul Masaryka, ale výborný Belic vyboxoval loptu mimo pokutového územia.  Podobne sa predviedol domáci gólman aj v 80. minúte, keď zakončoval  Pekár.  Najmä vďaka Belicovi Dukla odolala záverečnému tlaku Ružomberčanov, ktorí nielenže nevyrovnali, ale ani neznížili skóre. Banská Bystrica si tak pripísala prvé víťazstvo v jarnej časti.

Pozápasové reakcie strelcov gólov Radoslava Augustína a Mareka Hlinku:

Pozápasová tlačová konferencia s trénermi: