MarathonBB_2014-sobota_9027Sobotný deň patril na námestí minimaratónu. Deti rozdelené na chlapčenskú a dievčenskú kategóriu pre všetky vekové kategórie až do 15. rokov dnes pretekali v uliciach mesta. 

Nechýbali ani preteky lezúňov na hlavnom pódiu či beh mamičiek s kočíkmi. V cieli dostali všetky deti maratónsku medailu mohli sa začať zabávať na koncerty skupín na hlavnom pódiu na námestí.

Hlavné behy odštartujú v nedeľu o 9.00 hod. hromadne na Námestí SNP. Jedným z hlavných lákadiel budú už tradične neoficiálne Majstrovstvá sveta v polmaratóne naboso – Barefoot Halfmarathon. V spolupráci s VŠC Dukla Banská Bystrica sa prvýkrát organizujú Majstrovstvá Slovenska v polmaratóne rezortu ministerstva obrany. Novinkou budú DJ pulty rozmiestnené popri trati s hudbou, ktorá bude pomáhať a povzbudzovať pretekárov. Tak ako po minulý rok nebude medzi účastníkmi štafetových behov chýbať známa richtárska štafeta, v ktorej opäť pobeží primátor mesta Peter Gogola. Zostavu tento rok doplnia primátor mesta Sliač Daniel Dunčko, primátor mesta Hriňová Stanislav Horník a starosta obce Budča František Moravec.

Pozrite si našu fotogalériu z dnešného minimaratónu.