Piatkový deň mesta ponúkol umenie i zábavu. Po popoludňajšom programe podvečer začal v hradnom areáli Koncertom pre nádej s Marošom Bangom a jeho hosťami. Krátko pred dvadsiatou hodinou sa potom rozozvučalo aj hlavné pódium na Námestí SNP, kde sa predstavili La3no Cubano, nasledoval sprievod a hudobno-artistická šou. Napokon sa na rad dostali koncerty Hugo Čáves Orchestra a Right Said Fred.

Tip: Pozrite si reportáž z popoludňajšieho programu…

Aj keď sa plánovaná prestávka po popoludňajšom programe na hlavnom námestí počas omše v kostole predĺžila pre meškanie lietadla hlavných hviezd večera Right Said Fred, ktorí sa mali v rámci nej nazvučiť, od dvadsiatej už všetko opäť hralo naplno. La3no Cubano svojou hudbou prilákali z Dolnej ulice sprievod s Trabantmi plný hercov, tanečníkov, artistov či hudobníkov, ktorí reprezentovali rôzne svetové kultúry. Miestami dych vyrážajúce hudobné, tanečné či artistické predstavenia potom vystriedali bratislavskí Hugo Čáves Orchestra a po nich aj hlavní headlineri večera, tí už ale prišli na scénu za stáleho dažďa.

Legenda najmä 90-tych rokov – britská kapela Right Said Fred pred ďažďom preriedeným publikom prekvapila energickým a jedným slovom skvelým koncertom. Aj keď pred sebou mali len zo dve stovky  divákov, rovnako stovky ďalších sa poskrývali v okolitých terasách kaviarní a nenechali si ujsť tento zážitok, ktorými tohtoročný deň mesta pod Urpínom vyvrcholil.