Banskobystričania si musia na nové podujatie zvyknúť. Dni mesta sa oddelili od Radvanského jarmoku a z finančných dôvodov sa napokon oklieštili len na jeden deň. Ten sa svojim pestrým programom snažil prilákať Bystričanov na oslavu svojho mesta.

Popoludní a podvečer však atmosféra ako na jarmoku chýbala. Aj keď pri oboch pódiách – Na hrade, čiže za Barbakanom a takisto na Námestí SNP i na malom remeselnom trhu sa pristavovalo množstvo ľudí, poobede to žilo najmä v Zážikove. Na nádvorí Radnice bol pripravený program pre deti, ako vystúpenie tanečnej školy Janette Fáberovej či predstavenie Divadla Maškrta – Maškrtníček. Na hlavnom pódiu na Námestí SNP sa predstavili od 14-tej hodiny postupne Swingentlemen, Sense of the Four, Pančuchy Eleny Hríbovej a Christmas. Na pódiu v areáli mestského hradu sa vystúpila dychová hudba Selčianka, ľudová hudba Slančíkovcov a operetné melódie po doznení zvonov zaspievala Helena Becse Szabó. Program na tomto pódiu pokračuje Koncertom pre nádej s Marošom Bangom. Na Hlavnom pódiu vystúpia ešte La3no Cubano, Hugo Čáves Orchestra a o desiatej večer aj britskí Right Said Fred. Hlavným bodom programu je okrem ich vystúpenia aj sprievod mestom, ktorý je naplánovaný na 20-tu hodinu. Pozrite si reportáž z ďalšej časti programu…

Už počas dňa upozorňovali na zvláštnosť dnešného dňa mladí herci Divadla Hotela Maria, ktorí si za scénu vybrali dva frekventované prechody pre chodcov pod Národnou ulicou a na Štadlerovom nábreží.