Na banskobystrickom Námestí SNP prebiehajú od utorka veľkonočné trhy. Mesto pripravilo program pod názvom Veľkonočné námestie, ktoré okrem stánkov prináša aj pestrý sprievodný program s detskými folklórnymi vystúpeniami, divadelnými predstaveniami či tvorivými dielňami.

Stánky s rozličnými dobrotami, ale aj remeselnými výrobkami medzi ktorými nechýbajú korbáče či kraslice, budú na banskobystrickom námestí k dispozícii do stredy, 5. apríla.

Do rovnakého termínu bude pripravený aj sprievodný kultúrny program. V sobotu, 1. apríla od 15-tej hodiny bude pripravená tvorivá dielňa maľovania kašírovaných vajíčok. Od 16-tej hodiny potom Divadlo Žihadlo uvedie svoje predstavenie Zajko Lajko.

V nedeľu si so známym ľudovým tvorcom Michalom Fiľom budete môcť vyrobiť vlastný korbáč, rovnako od 15-tej hodiny. O 16-tej bude potom pripravené ďalšie predstavenie Divadla Žihadlo pod názvom O kohútikovi a sliepočke.

Posledné dni programu budú venované vítaniu jari. V utorok, 4. apríla bude pripravený program vynášania Moreny s Detským folklórnym súborom Prvosienka. Program začne o 16-tej hodine.

V rovnakom čase bude pripravený aj program v stredu, 5. apríla. Vystúpi Folklórik zo Základnej školy Ďumbierska s programom Vítame jar. Nasledovať bude rozprávka Pytačky Divadelného súboru Radvanské hviezdy zo ZŠ a MŠ Radvanská od 16.30 h.

Atmosféru Veľkonočného námestia v Banskej Bystrici približuje naša fotogaléria.