Beh Fa Donovaly Night Run prilákal tento rok takmer šesť stovák bežcov, ktorí sa v horskom stredisku nad Banskou Bystricou v sobotu predstavili na dvoch tratiach.

Donovalský večerný beh, ktorý patrí do série podujatí okolo Bratislavského maratónu, priniesol už v piatok večer detský večerný beh a v sobotu potom hlavný program. Behy štartovali pred ôsmou večer a so zapadajúcim Slnkom sa na štart postavilo presne 567 bežcov.

Na kratšej 5-kilometrov dlhej trati bol spomedzi 293 pretekárov najrýchlejším Alexander Jablokov z BEHAME.sk. V čase 17 minút a 43 sekúnd skončil pred Petrom Ďuricom (18:29) a René Valentom (18:41). Zo žien zabehla najrýchlejšie kratšiu trať Monika Hurbanová (22:34) pred Jankou Mišíkovou (23:35) a Miroslavou Ješíkovou (23:40).

Na štart 10-kilometrového preteku vedúceho cez viaceré donovalské osady a zaujímavé lokality horského strediska, sa postavilo 274 pretekárov. S touto traťou si najrýchlejšie poradil Gabriel Švajda z Ready2Run CEP Dvory nad Žitavou, ktorý časom 36:15 výraznejšie predbehol svojich súperov. Na druhom mieste skončil Tomáš Gazdarica (37:21) a tretí Tibor Kakaš (38:19). Medzi ženami bol súboj o prvenstvo vyrovnanejší. Ako prvá prišla do cieľa Martina Szocsová z bratislavského Ladies Thaibox v čase 44:04. Za ňou nasledovali Petra Prekopová (44:21) a Danica Redechová (45:23). Kompletné výsledky sú k dispozícii online.

Organizátori však okrem behu pripravili aj sprievodný program, ktorý vyvrcholil zábavným večerom s už tradičnou penovou party.

Už piateho augusta sa na Donovaloch uskutoční ďalšie bežecké podujatie. Donovalský drapák preverí pretekárov v terénnom behu, ale aj v pretekoch horských bicyklov.