Hokejisti klubu HC ’05 Banská Bystrica vo štvrtok podvečer privítali na domácom ľade reprezentačnú dvadsiatku. Prípravný zápas nerovných súperov dal obom trénerom možnosť experimentovať. Výsledok však nakoniec neprekvapil, barani zdolali súpera v pomere 7:2.

HC’05 Banská Bystrica – SR 20 7:2 (1:0, 4:2, 2:0)

Góly HC‘ 05 Banská Bystrica: Kokavec 2, Hričina, Cunik, Češík, Heizer, Kristoffersson

Jeden z mála prípravných zápasov pred domácim publikom odohrali barani v pokojnom tempe.  Počas celého stretnutia sme boli podľa očakávaní aktívnejším celkom. Od úvodu sme si vypracovali tlak a množstvo šancí, z ktorých sa však ujala len jedna. Na druhej strane „dvadsiatka“ útočila len sporadicky. Druhá tretina mala podobný obraz, no gólov výrazne pribudlo. Skórovať sa nám podarilo štyrikrát, z toho raz dokonca v oslabení – tréner Staš teda mal so svojimi kolegami a celým mužstvom príležitosť vyskúšať všetky herné situácie (okrem hry bez brankára). Rovnako ako v prvom dejstve, ani v tom druhom si juniori nevypracovali výraznejší tlak, aj napriek tomu sa im však podarilo dvakrát skórovať. V tretej tretine sa zápas už len dohrával, stretnutie nakoniec skončilo jasným víťazstvom baranov 7:2.