V Slovenskej Ľupči v areáli základnej školy Sama Cambela pribudla nová viacúčelová nafukovacia športová hala. Jej výstavbu si Ľupčania zabezpečili takmer sami, keď prispela škola, obec, VÚC, malí podnikatelia a prácou i množstvo dobrovoľníkov a žiakov školy.

Ľupčania tak majú nový priestor pre vyžitie v halových športoch od basketbalu, volejbalu, futbalu, hádzanej, florbalu po tenis, bedminton, korčuľovanie na kolieskových korčuliach a iné netradičné športy. Výstavba začala v máji tohto roku a hala o rozmeroch 41 x 25 metra bola dokončená v decembri. Náklady na stavbu presiahli viac ako 180-tisíc eur. Podlahu haly tvorí asfaltový podklad, na ktorom je položená športová podlaha. Hala je voľne prístupná v ohradenom areáli školy. Do užívania je daná aj bežecká dráha s tartanovým povrchom. V areáli je možné využiť aj futbalové ihrisko s umelou trávou s rozmerom 40 x 20 m. Celková hodnota viacúčelového športového areálu pri ZŠ Sama Cambela predstavuje asi 300 tisíc eur. Správcom športovej haly je Školské stredisko záujmovej činnosti pri ZŠ Sama Cambela.

Ako portál BBonline.sk informoval riaditeľ tejto školy René Kováčik, športovisko bude využívané celoročne a nafukovacia hala by sa mala postaviť vždy v zimných mesiacoch: “Hala bude v čase vyučovania určená pre žiakov školy a od 15.00 h pre širokú verejnosť,” uviedol Kováčik. Presnejšie v pracovné dni od 15.00 h do 21.00 h a cez víkendy už od 8.00 do 21.00 h. Cena prenájmu haly pre verejnosť je pri kolektívnych športoch 10 eur na hodinu, pri individuálnych športoch je to 8 eur na hodinu. Záujemcovia o prenájom sa môžu informovať na telefónnom čísle 0905 267 839.