Vo svojom poslednom zápase základnej časti privítali hokejisti UMB úradujúceho majstra a svojho veľkého rivala – UK Praha. Tento duel mal špeciálny náboj, nakoľko to bol súboj o prvé miesto v tabuľke.

Pre hostí z Prahy išiel taktiež o záverečný zápas základnej časti. Duel pod Urpínom bol pre nich tretí za posledné tri dni a únavu svojho súpera chceli Banskobystričania využiť. Pražania v pondelok zaznamenali len svoju prvú prehru v ročníku, keď nestačili na Diplomats Pressburg. V Banskej Bystrici začali opatrne a taktovku v úvodnej tretine prenechali domácim. Tí zasypali gólmana Olivu v prvej časti pätnástimi strelami, no ani jeden si cestu do brány nenašiel.

V úvodnom dejstve dostali zverenci trénera Opátha výhodu štyroch presilových hier, no využili až tú poslednú, ktorú si preniesli do druhej dvadsaťminútovky. Šestnásť sekúnd pred návratom Baláža z trestnej lavice skóroval Adamčík a svojím druhým gólom v sezóne poslal UMB do vedenia. Z neho sa domáci dlho neradovali, pretože hneď prvá presilová hra UK Praha skončila gólom. V 25. minúte faul Kandru potrestal Pulkrab a vyrovnal.

Posledné dejstvo odštartoval nedovolený zákrok domáceho obrancu Kasanického, ktorý dostal trest 2+2 minúty. Dlhú presilovú hru Pražanov ale hráči UMB ustáli. O výsledku nakoniec rozhodla 55. minúta. Hosťujúci Svoboda po prihrávke Slavíčka prestrelil Korytára a poslal UK Praha po prvýkrát do vedenia. Domáci sa v záverečných minútach už nevedeli presadiť, celkovo v tretej tretine ohrozili brankára hostí Olivu iba päťkrát. UMB Hockey Team tak po výsledku 1:2 zostal na druhej priečke.

EUHL – Banská Bystrica

UMB Hockey Team Banská Bystrica vs. UK Praha 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 22. Adamčík (Koch, Šeliga) – 25. Pulkrab (Bartoš), 55. Svoboda (Slavíček, Kukačka). Zápas sledovalo 236 divákov.

Zostava UMB Hockey Team Banská Bystrica: Korytár – Adamčík, Garay, Žáčik, Kandra, Rajčan, Kadlečík, Kasanický, Koch – Jakubik, Šeliga, Tatár, Kamzík, Primus, Majling, Sapár, Indrych, Novodomec, Janák, Brnčal, Mendel

Zostava UK Praha: Oliva – Baláž, Bartoš, Klinger, Kopica, Slavíček, Březák, Černý – Kukačka, Molčík, Kasala, Svoboda, Pulkrab, Krudenc, Špičan, Hyršl, Malý, Steklík