V Selciach sa v sobotu 8. júna konal 14. ročník Kutliarskeho dňa. Množstvo náštevníkov si vychutnalo držkový guláš a užilo si bohatý sprievodný program.

Kutle, ako domáci túto akciu nazývajú sa opäť konali v areáli futbalového štadióna v Selciach za príjemného slnečného počasia. Varenie držkového guláša má v obci bohatú tradíciu a kuchári mu vždy dodajú špeciálnu chuť. Aj tento rok sa súťažilo o tie najlepšie kutle. Výhru za prvé miesto si odniesla dvojica Veronika Juhásová a Eva Makónyová. „Pocity z víťazstva sú veľmi dobré. Dnes som zastúpila manžela a vidím, že stopercentne. Vlani bol víťaz spolu so sestrou, a teraz sa nám podarilo zvíťaziť aj v tomto zložení. Máme svoj vlastný recept na víťazstvo, ktorý je podľa nás dobrý a dochucujeme podľa vlastnej chuti“, zhodnotili svoj úspech výherkyne.

Pre návštevníkov bol nachystaný aj bohatý sprievodný program. Muzika, ľudoví remeselníci, gazdovský dvor, koníky, sokoliari, lukostreľba, ukážky výcviku záchranárskych psov, tvorivé dielne aj nafukovací hrad pre deti. To všetko čakalo na návštevníkov Kutliarskeho dňa. Na pódiu sa postupne predstavili detské folklórne súbory Priechoďančok z Priechoda a Vánok zo Seliec, Detský spevácky zbor Andantíno,  selčianski fujaristi Svrčinovci a predstaví sa partia extrémnych pouličných športovcov ExtremeGang. Po vyhlásení výsledkov o najlepší držkový guláš zábava pokračovala vystúpením súboru Podpoľanec, a koncertom speváka Lukáša Adamca. Predstavila sa aj BANDaSka –Jozef Fodor a Miroslav Križan, ale aj ženská spevácka skupina zo Seliec. Kutliarsky deň ukončila tanečná zábava so skupinou Atomic z Dolného Kubína.