Expedičné a trialové autá s pohonom 4×4 pretekali v sobotu v Rudlovej. Na nenápadnom mieste na Ružovej ulici pod areálom UMB vybudovali nadšenci trať a preteky prilákali desiatky ľudí.

RCExpedition Banska Bystrica, modely aut | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Oproti rallye pretekom v náročnom teréne tu bol len jediný rozdiel, pretekári stáli nad dráhou a po nej sa preháňali RC modely v mierke 1:10. Pri objektoch spoločnosti Styk servis vybudovali členovia tunajšieho klubu RCExpedition trať plnú náročných terénov, ktorou sa súťažiaci pretekári snažili previesť svoje rádiom riadené modely čo najrýchlejšie.

“Celkovo sa tu stretlo 38 štartujúcich v troch kategóriách z celého Slovenska. Boli tu aj traja pretekári z Maďarska, ktorí organizujú stredoeurópsky pohár,” priblížil organizátor podujatia Marcel Styk.

Sobotňajší banskobystrický Expedičný trial bol prvým podujatím v rámci tohtoročného kalendára podujatí nadšencov pretekov RC modelov na náročných terénoch. Keďže v Banskej Bystrici sa týmto hobby zaoberá zhruba pätnástka modelárov, počas roka pripravuje klub RCExpedition v našom meste viacero pretekov. Viac informácií o ich činnosti ako aj kontakty nájdete na ich internetovej stránke… Väčšiu fotogalériu zo sobotňajšej akcie nájdete na tejto adrese…