V utorok bol na programe ďalší zápas 2. kola Slovnaft Cupu, v ktorom Podkonice privítali súpera so zvučným menom, FC ViOn Zlaté Moravce. Domáci si proti mužstvu z Fortuna ligy hanbu nespravili a pred vyše 800 divákmi sa dokázali aj strelecky presadiť.

Stav 0:0 sa hráčom Podkoníc podarilo držať do 27. minúty, v ktorej otvoril skóre presnou hlavičkou po centrovanej lopte z pravej strany hosťujúci Denis Duga. ViOn tento gól nakopol a už zakrátko viedol o tri góly. V 32. minúte zdvojnásobil vedenie hostí po samostatnom úniku Peter Orávik a o tri minúty neskór zvyšoval už na 0:3 pre Zlaté Moravce útočník Filip Balaj, ktorý presne hlavičkoval po štandardnej situácii. Za tohto stavu už bolo aj vzhľadom na to, akým favoritom hostia boli, prakticky rozhodnuté.

Mužstvo Podkoníc sa však aj v ťažkej situácii snažilo potešiť svojich priaznivcov a vytúžený gól prišiel už krátko po treťom zásahu hostí, keď sa gólovým hrdinom domácich stal tradičný strelec Ján Kostúrik, ktorý využil zaváhanie brankára Gábriša. Mužstvá tak išli do šatní za stavu 1:3. Druhý polčas už bol na góly chudobnejší a dvojgólový rozdiel medzi štvrtoligistom a fotrunaligistom svietil na výsledkovej tabuli až do 89. minúty, keď prikrášlil výhru Zlatých Moraviec Marko Vujić. Podkoniciam sa tak nepodarilo zápas zdramatizovať, no proti veľkému favoritovi podali dobrý výkon a hanbu si rozhodne neurobili.

Do 3. kola Slovnaft Cupu tak postúpili Zlaté Moravce, ktoré aj v 3. kole navštívia okolie Banskej Bystrice, keď sa tentokrát predstavia na pôde Jakuba.

Slovnaft Cup – 2. kolo – Podkonice

FK Podkonice – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 1:4 (1:3)

Góly: 38. Kostúrik – 27. Duga, 32. Orávik, 35. Balaj. ŽK: 32. Selecký – 72. Kyziridis. Stretnutie sledovalo 823 divákov.

Zostava FK Podkonice: Gábriš (46. Petrík) – Baliak (76. Uhliarik), Dlhoš, Tkáč, Lihan, Rajčok, Kubina, Selecký, Sedliak (46. Cimerman), Turčan (46. Gajan), Kostúrik (63. Chrobák)

Zostava FC ViOn Zlaté Moravce: Lukáč – Chren, Duga, Čögley (46. Mihálik), Orávik (63. Čonka), Hrnčár (82. Haspra), Ďubek, Menich, Moško, Balaj (71. Tkáč), Kyziridis (82. Vujić).

Program zvyšných zápasov 2. kola

utorok 8. 9. 2020 o 16:30 hod OFK Dunajská Lužná – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
streda 16. 9. o 16:00 hod MFK Zvolen – FC Nitra