Sedemstošesťdesiat rokov uplynulo od udelenia mestských privilégií Banskej Bystrici kráľom Belom IV., a práve v duchu tejto udalosti sa nieslo slávnostné otvorenie 358. Radvanského jarmoku.

Radvansky jarmok Banska Bystrica 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Tohtoročný jarmok oficiálne otvoril piatkový sprievod a otvárací program, po ktorom sa na Námestí SNP predstavili aj Diabolské husle Jána Berkyho Mrenicu mladšieho s horehronskými folkloristami, ale aj so speváčkou Janou Orlickou.

Ďalšia časť večera sa niesla v duchu 35. výročia založenia folklórneho súboru Bystrina, ktorého členovia síce oficiálne oslavy pripravujú až na október, no vystúpenie zachytávajúce to najlepšie z ich folklórnej tvorby predviedli už počas tohtoročného jarmoku. Na malom pódiu na Námestí SNP ukázali aj v stiesnených podmienkach jedinečný program, ktorý si nenechalo ujsť zaplnené námestie. To sa nevyprázdnilo ani neskôr, keď večer vyvrcholil koncertom kapely Slovak Tango.

V sobotu si pri Barbakane prídu na svoje priaznivci bábkového divadla počas festivalu Anderleho Radvaň. Na námestie bude lákať hudba rozličných žánrov, pričom celodenný kultúrny program zakončia o 20-tej hodine Čarovné ostrohy a speváčka Kristína, ktorá vystúpi o 21.30 h. Program Radvanského jarmoku potrvá až do nedeľného popoludnia. Tohtoročné mestské slávnosti sledujeme aj v našich ďalších článkoch…