V sychravom počasí prišlo do Ľubietovskej doliny takmer štyristo bežcov, ktorí sa predstavili v detských a seniorských kategóriách. Marathon BB Tour v sobotu pokračovala pretekom Lubetha Zážitkový polokros.

Na krátkej hobby trati na 3500 metrov bol najrýchlejším pretekárom len 15-ročný Matej Gregor z Rakytoviec. Celkom 10,5 kilometra dlhú hlavnú trať, začínajúcu od areálu chaty Lubetha, zdolal najrýchlejšie Dušan Beňo z AK MŠK Žiar nad Hronom v čase 46:12.

Až o viac než minútu neskôr dobehol do cieľa Tomáš Willwéber z Marathon BB Teamu a tretí potom o necelú ďalšiu minútu Štefan Gregor z BŠK Banská Bystrica.

Medzi ženami bola najrýchlejšia Nikola Berčíková z TJ Slávia Zvolen v čase 53:13 pred Barborou Šimonovou z AK Zdravie v pohybe Lučatín a Iveta Furáková pretekajúca za Svetielko Nádeje. Kompletné výsledky nájdete na tejto stránke.

Marathon BB Tour pokračuje už o dva týždne, 6. mája, tentokrát cyklistickým podujatím v podobe tradičného VlkoHron MTB cyklomaratónu spojeného aj s horským duatlonom.