Záhradnícke a rekreačné služby mesta, pod ktoré sa od prvého januára zaradila aj Správa športových a telovýchovných zariadení uviedla od úvodných dní roka do prevádzky novinku, ktorá napriek chýbajúcemu prírodnému snehu potešila bežkárov.

Bezky, Bezkovanie Kremnicka Banska Bystrica 2016 | BBonline.sk, ZVonline.sk

Vďaka umelému zasnežovaniu netradične počas zimy ožil areál futbalového štadióna v Kremničke. Novinka sa okamžite stretla s mimoriadnym záujmom Banskobystričanov, ale aj ľudí zo širšieho okolia. Bežkári tu dokonca športovali bok po boku napríklad aj s olympijskou víťazkou v biatlone Anastasiou Kuzminovou, ktorá tiež využívala unikátnu možnosť aj počas suchej zimy trénovať na snehu.

Na veľký záujem mestská organizácia v spolupráci s tamojším športovým klubom zareagovala inštaláciou umelého osvetlenia, ktoré v týchto dňoch predĺžilo možnosť využívať areál s 300 alebo 750-metrov dlhým okruhom až do 20-tej hodiny večer.

S príchodom prírodného snehu sa ale začína aj s úpravou tradičných obľúbených tratí v Kremnických vrchoch. Už vo štvrtok bola snežným skútrom upravená trať Králiky – Tajov – Kordíky. Trate Králiky – Hostinec a Králiky – Skalka budú pre bežkárov pripravené už na sobotu 16. januára a podľa vývoja sneženia budú nasledovať aj ďalšie obľúbené lokality.

Priaznivcov zjazdového lyžovania zas môže tešiť, že od soboty sa otvoria už aj svahy na Šachtičkách. Už dlhšie sa lyžuje aj v Selciach či na Králikoch, a samozrejme na Donovaloch.