Kordíky žili v sobotu folklórom, folklórnymi tradíciami a tiež módou našich predkov. V tamojšom Kultúrnom dome otvorili Výstavu ľudových odevov – krojov.

Návštevníkom podujatia zaspievali v sprievodnom programe sestry Huťkové, Pavol Majerík, Veronika Bodnáriková a vystúpil aj súbor Mladosť a speváčky z folklórneho súboru Sielnica z Ladzian.

Výstava ľudových odevov – krojov, ktorú obec pripravila v spolupráci so Stredoslovenským múzeom, sa v Kordíkoch konala po prvý raz. Predstavuje cca päťdesiat jedinečných krojov z rôznych oblastí Slovenska, z Horehronia, Podpoľania, Malohontu, Gemera, Tekova, Myjavy, Horného Zemplína, Hauerlandu (bývalý tzv. ostrov karpatských Nemcov na strednom Slovensku) i z okolia Banskej Bystrice. Typické ľudové odevy má aj obec Kordíky a popýšila sa nimi aj na vlaňajšom Slovenskom dni kroja v Banskej Bystrici.

Výstava krojov v Kordíkoch bude sprístupnená počas víkendov od 13.00 do 15.00 h a počas pracovných dní po telefonickom dohovore na Obecnom úrade (048/4197 802) do 23. augusta. Komentovaná prehliadka výstavy s etnologičkou Stredoslovenského múzea Máriou Trubínyovou sa uskutoční v sobotu 22. augusta o 14.30 a 16.00 h.