Druhýkrát v sezóne sa predstavili hokejisti HC 05 Banská Bystrica na domácom ľade a tentoraz si pripísali prehru. Napriek bojovnému výkonu nestačili na súpera z Nitry.

HC’05 Banská Bystrica – HK Nitra 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Góly: 41. Češík (Sýkora, Hvila), 43. Lunter (Kubka) – 11. Mašlonka (Hamrák, Rais), 17. Rais (M. Kováčik), 23. Hamrák, 42. Tománek (Kováčik, Trefný)
Pred 1440 divákmi rozhodovali Lokšík – R. Bednár, Kacej.

Zostavy:
Banská Bystrica
: Dzubina – Richter, M. Grman, Kubka, Bambúch, Ketner, Styk, Predajniansky – Ján Sýkora, Češík, Hvila – Jabrocký, Heizer, Juraj Sýkora – Lamper, Zigo, Lunter – Jankovič, Michal Hlinka, Nemček
Nitra
: Žigárdy – König, M. Bača, Vosátko, Ordzovenský, Rais, Trefný, F. Kuzma – Jokila, T. Chrenko, Podstavek – R. Tománek, Stümpel, M. Kováčik – M. Segľa, Hamrák, Mašlonka – Hrnka, Bene, Kmeč

Skóre mohli hneď v úvode otvoriť domáci hokejisti, ale Sýkora nastrelil iba žrdku. Ten bol aktívny aj v 4. minúte, kedy sa natlačil pred hosťujúceho brankára Žigárdyho, ale neuspel. Zápas sa hral hneď od úvodu v rýchlom tempe so šancami na oboch stranách. V drese Nitry niekoľkokrát pohrozil Jokila, ktorý je známy banskobystrickým fanúšikom z pôsobenia pod Urpínom. Prvýkrát však inkasoval domáci brankár Dzubina. Nitrania nahodili puk, ktorý sa od zadného mantinelu odrazil k Mašlonkovi a ten skóroval. V 15. minúte sa ocitli na trestnej lavici dvaja Banskobystričania a presilovku o dvoch hráčov Nitrania využili k zvýšeniu náskoku na 2:0.

Druhú tretinu začalo HC 05 opäť aktívne a hneď v úvode mohol vsietiť gól Hvila. Udrelo však na opačnej strane, keď po chybnom vybehnutí domáceho brankára Dzubinu zvýšili Nitrania už na hrozivých 3:0. Hostia sa následne stiahli od obrany, na prekonanie ktorej nevedela Banská Bystrica nájsť správny recept. Do konca druhej tretiny sa tak už stav nemenil.

Úvod záverečného dejstva priniesol divokú gólovú prestrelku. Hneď po rozohrávke pripravila trojica Hvila-Sýkora-Češík útočnú akciu a posledný menovaný pri zakončení nezaváhal. Nitra reagovala okamžite, keď sa predviedol ex-hráč HC 05 Miroslav Tománek a švihom upravil stav stretnutia na 1:4. Už o minútu na to predviedol pekný individuálny prienik domáci Lunter a znížil na 2:4. Útočná aktivita domáceho celku neprestávala a „barani“ stupňovali tlak na nitrianskeho brankára. Ten bol však pre Nitru skutočnou oporou, vychytal aj presilovku Banskej Bystrice tri minúty pred koncom a dopomohol svojmu tímu k víťazstvu v zápase.

Banská Bystrica napriek prehre predviedla sympatický výkon, ktorý ocenili aj prítomní diváci.