Prvý domáci zápas sa pre UMB tím skončil úspešne. Prvá tretina zápasu dokazovala vyrovnanosť oboch tímov. Šance sa striedali zo strany na stranu, no šťastie prialo domácim. Po ťažkom zápase nakoniec všetky body zostali pod Urpínom.

UMB Banská Bystrica vs. Gladiators Trenčín 9:5 (3:3, 3:0, 3:2)

Góly: 7. Kamzík (Koch, Drnaj) 8. Kandra (Ferletjak) 15. Akantis (Šeliga) 35. Mendel, 37. Kandra (Indrych, Ferletjak), 39. Šeliga (Tenkel), 41. Žáčik (Indrych), 46. Mendel (Drnaj, Studený), 47. Ferletjak (Kandra, Indrych)  – 10. Zvara (Vystavil), 11. Varga (Longauer, Trudman), 14. Zemko (Longauer, Varga) 44. Matejka (Zvara), 45. Vystavil (Smolka).

Zostava UMB Banská Bystrica: Korytár – Ferletjak, Žáčik, Indrych, Michalčík, Kandra, Malus, Drnaj, Kamzík, Nociar, Koch, Janák, Mendel, Brňal, Kasanický, Studený, Tenkel, Akantis, Šeliga, Janečko, Bednarčík,

Zostava Gladiators Trenčín: Stuhl – Haščic, Zvara, Vystavil, Matejka, Smolka, Trudman, Longauer, Varga, Zemko, Biras, Sanna, Porubský, Aslamkhanov

Hokej - EUHL - UMB Hockey Banska Bystrica vs. Gladiators Tencin - Banska Bystrica - 17.10.2016

Počas prvej tretiny sa na ľadovej ploche odohrával vyrovnaný súboj. Prvá gólová akcia sa konala až po presilovke UMB tímu. Strelou spomedzi kruhov zaistil Drnaj svojmu tímu prvý gól zápasu. Aktívna hra Bystričanov pokračovala ďalej a v 8. minúte sa puku zmocnil Kandra, ktorý zvýšil skóre na 2:0. Hra Trenčanov sa po druhom inkasovanom góle premenila na agresívnejšiu. Už v 10. minúte odpovedal prvým gólom pre gladiátorov Zvera, na ktorého nadviazal Varga a zmenil skóre na remízu. V 15. minúte sa zrodila akcia Akantisa a remíza zmenila svoj stav v prospech UMB tímu na 3:2. Vyzeralo to, že Bystričania sa udržia vo vedení až do konca tretiny, no chyba domácich v strednom pásme zapríčinila vzrast skóre pre Gladiátorov na 3:3. Posledné sekundy tretiny na chvíľu otriasli tribúnami, keď sa puk tímu UMB ocitol v bráne súperov. Rozhodcovia nakoniec označili strelu ako teč vysokou hokejkou a gól neuznali.

Do druhej tretiny nastúpil UMB tím v plnom nasadení. V 35. minúte si puk vybojoval Mendel a v  nájazde na brankára daroval súperom gól, ktorý postavil UMB tím opäť do vedenia. Pred bránkou gladiátorov bol v 17. minúte poriadny rozruch. Kandra túto situáciu využil a prestrelil brankára Stuhla. UMB tím tak viedol nad gladiátormi z Trenčína 5:3. Blížiacim sa koncom druhej tretiny daroval svojmu tímu dávku radosti aj Šeliga. Svojou úspešnou strelou povzbudil UMB-ečkárov do tretej tretiny so skóre 6:3.

Skóre na začiatku tretiny bolo pre Trenčanov výstrahou. Do odvahy im nepomohla ani 41. minúta, v ktorej Žáčik zasiahol bránku vďaka Indrychovej prihrávke. UMB tím tak viedol o štyri góly. Následne hostia vymenili brankárov, čo tento tím rozhodne posilnilo. Hneď minútu nato sa k puku dopracoval Matejka a premenením prihrávky na úspešný gól povzbudil spoluhráčov k ďalšej akcii. Nasledujúci úspech gladiátorov prišiel v 45. minúte, kedy si kvôli chybe domáceho tímu  pripísal gól Vyskočil. Skóre zápasu bolo v týchto minútach 7:5. UMB tím sa tak rozhodol opäť zaútočiť. V 46. minúte ukázal dravosť hry Mendel a tečoval puk po prihrávke priamo do brány Trenčanov. O minútu nato sa do akcie dostali Indrych a Kandra, ktorí svojou hernou kombináciou dopomohli Ferletjakovi k záverečnému gólu zápasu. UMB tím tak  po ťažkom súboji zvíťazil nad Gladiátormi z Trenčína 9:5.

Najbližšie sa zverenci trénera Opátha predstavia v pondelok 24. októbra opäť na domácom ľade, keď privítajú hráčov Plzne. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18.30 hod.