Posledné januárové kolo hokejovej Tipsport extraligy prinieslo okrem iných i zápas Banskej Bystrice s Piešťanmi. Pod Urpínom to bol priemerný výkon z obidvoch strán.

HC ’05 Banská Bystrica – ŠHK 37 Piešťany 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 48. Styk (Marcinek, Češík) – 26. H. Ručkay (J. Ručkay), 44. Chylo (Cuník, Haring), 60. H. Ručkay (Cuník)

Úvodné zostavy tímov:

HC ’05 Banská Bystrica: Chorošun – Bambúch, Kubka, Predajniansky, Ketner, Styk – Lunter, Hudec, Melkumjan – Marcinek, Češík, Danton – Jankovič, Zigo, Hlinka Michal

ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Cuník, Škadra, Filip, Drgoň, Urban, Bučka, Hruška, Kolník – Šišovský, Nemec, Melichárek – Jakub Ručkay, Mišura, Henrich Ručkay – Saliji, Mertel, Stupka – Chylo, Peško, Haring

Polovicu stretnutia Banskobystričania hrali len so štyrmi obrancami a deviatimi útočníkmi (foto: Dušan Šípka/BBonline.sk)

Chorošun sa ani nestihol zahriať a už musel riešiť nebezpečnú situáciu, Chylo so Stupkom predviedli akciu, na konci ktorej bola strela tečovaná tesne vedľa. Domáci hokejisti sa najskôr dobre bránili a útočiť nechávali súpera. Neskôr prvýkrát vážnejšie pohrozili, keď strelu pred Tomekom stečoval mimo Zigo. „Barani“ sa postupne osmeľovali a brankára hostí vyskúšal tiež Češík a Kubka, vývoj stretnutia však nepreradil do vyššieho prevodového stupňa, väčšina sľubných šancí stroskotali na nepresnostiach a veľa zaujímavého tak diváci v prvej tretine nevideli.

Šetrenie síl domácich bolo vodou na mlyn „havranov“, ktorí v 26. minúte otvorili skóre. Puk si na modrej čiare spracoval rukou H. Ručkay a následne umiestnil strelu k vzdialenejšej žrdi. Pôstnu zostavu Banskej Bystrice opustil do konca zápasu Kubka, ktorý dostal trest za sekanie. „Barani“ tak hrali len so štyrmi obrancami. V päťminútovej presilovke Piešťany takmer zvýšili. Najskôr H. Ručkay pred poloodkrytou bránou zlyhal a neskôr dostali puk až do brány, no videorozhodca gól pre vysokú hokejku neuznal. Vyrovnanie mal zase na hokejke Hudec, rozhodeného Tomeka však neprekonal. Brankár hostí si poradil aj so strelou Češíka a Chorošun zase s dvoma pokusmi H. Ručkaya.

Favorit stretnutia mal raketový úvod do záverečnej tretiny. Najskôr Saliji zoči-voči Chorošunovi neuspel, no o minútu neskôr už Chylo zobral puk obrane a pomedzi brankárove betóny vyrovnal. Od 58. minúty to však bolo opäť len o gól. Styk od modrej čiary nahodil puk na bránu a Tomek so zakrytým výhľadom nestihol adekvátne zareagovať. V ďalšom priebehu stretnutia sa dianie na ľade opäť upokojilo a ožilo až v posledných minútach. Vyrovnať mohol Hudec, no brankár hostí sa bleskovo presunul a zastavil jeho strelu. Tomek mal šťastie aj následne, po Lunterovej šanci Danton zblízka netrafil. Nakoniec „havranov“ upokojil gólom do prázdnej brány H. Ručkay.