Mestskí poslanci a mestskí úradníci si niekedy nevedia prísť na meno. Rozhodli sa tak svoje spory vyriešiť na ľade vo vzájomnom hokejovom zápase, ktorý prilákal na banskobystrický zimný štadión aj dve stovky divákov.

Poslanci – Úradníci 6:7 (1:2, 2:1, 3:3 – 0:1)

Góly: 16. Plavucha, 26. Lenár, 38. Gajdošík, 44. Plavucha, 46. Modranský, 57. Bobák – 7. Čellár, 11. Kútik, 37. Rybár, 48. Vilímek, 54. Čellár, 60. Krahulec; 61. Krahulec.

Zostava poslanci: Martin Švec – Vlastimil Plavucha, Ivan Šabo, Jakub Gajdošík, Ľubomír Lenár, Michal Škantár, Ľubomír Bobák, Tomáš Suchý, Tomáš Koniar, Hubert Štoksa, Milan Staš, Marek Modranský, Marián Hlaváč.

Zostava úradníci MsÚ: Roman Porubský – Stanislav Kútik, Vladimír Peťko, Ján Sasák, Roman Krahulec, Miroslav Rybár (C), Jiří Pěč st., Ľubomír Čellár, Matúš Molitoris, Ivan Vilímek, Jozef Gelien, Ivan Zehnal, Peter Jakubec, Ján Deak, Jiří Pěč ml.

Bývalý hokejista Rybár nakoniec svoj tím doviedol k víťazstvu.

Ani úradníci hrajúci v červených dresoch, ani mužstvo poslancov hrajúcich v posilnení o viacerých zástupcov mestských inštitúcií či firiem a vedenie HC ‘05 neukázali v prvej päťminútovke veľa hokejovej krásy. V siedmej minúte však stupňujúci sa tlak úradníkov vyústil do otváracieho gólu stretnutia, keď z blízkej vzdialenosti pekne nadvihol puk Čellár a Švec si so šibeničkou neporadil – 0:1. O dve minúty mal Porubský v bráne úradníkov problémy s pukom, ktorý mu vykĺzol, no žiadny hráč tímu poslancov sa k nemu včas nedostal. Z diaľky, až od modrej, vystrelil v 11. minúte Krahulec priamo do Šveca v bráne poslancov, ten puk neudržal a inak vedúci školského úradu banskobystrickej samosprávy Stanislav Kútik sa pri dorážke nemýlil. Poslanci boli ďalej bezzubí, keď o pár minút na to mieril Škantár vedľa aj to slabo. Z následného protiútoku sa rútil Pěč starší sám na na Šveca, ale ten si s „nájazdom“ poradil. Ukážková už bola akcia v 16 minúte, na ktorej konci bola niekdajšia ostrieľaná útočná hviezda Vlastimil Plavucha, ktorý sa ku gólu dopracoval po osi Staš – Gajdošík. Tlak poslancov sa k záveru stupňoval. Dve minúty pred koncom mohol ešte z uhla vyrovnať do poodkrytej brány Gajdošík. Puk síce preletel poza Porubského no ešte stále pred bránkovou čiarou.

V druhej tretine pred zhruba dvoma stovkami divákov pokračovali v nátlaku z prvej časti hry poslanci. Tí sa od 23. minúty dostali aj do presilovej hry, ale tú najmä pre vlastné chyby, nedokázali doviesť k úspešnému koncu, aj keď sa o to ešte na jej konci z diaľky pokúšal Hlaváč. V 26. minúte z ľavej strany dobre nabehol Gajdošík, pred Porubským posunul na riaditeľa HC ‘05 Lenára a ten vyrovnal stav stretnutia – 2:2. V 32. minúte išiel Gelien sám na Šveca, ale trestuhodne mieril len vedľa bránky poslancov.V 36. minúte našiel Staš perfektne Hlaváča pred Porubským, no ten nebol pripravený a zo sľubnej šance tak nebolo nič. Tri minúty pred koncom Gajdošík v nájazde nebol úspešný, na opačnej strane si ale Rybár vychutnal Šveca a opäť zvrátil vedenie na stranu úradníkov. Keď o necelých 30 sekúnd skóroval  na opačnej strane Gajdošík, opäť bolo vyrovnané.

Poslanec MsZ Jakub Gajdošík svojim spoluhráčom po zápase vyčítal nedodržiavanie taktických pokynov.

Do tretej tretiny vstúpili úspešnejšie poslanci, keď sa v 44. minúte po Škantárovej asistencii presadil Vlastimil Plavucha. Po len krátkej snahe úradníkov sa opäť do zakončenia už o minútu dostali poslanci, konkrétne Porubského prekonával Marek Modranský. Nasledovala ďalšia aktivita úradníkov, ktorá však skončila na hádzajúcom sa Švecovi. Porubský sa už potom taktiež rozchytal, poradil si s Hlaváčovou strelou a neskôr i delovkou Gajdošíka. V 48. minúte strelou od modrej prakvapil Šveca Vilímek a puk sa až zarazil medzi sieť a konštrukciu brány – 5:4. A prišlo aj vyrovnanie. V 54. minúte ušiel poslancom Čellár, Šveca si efektne obišiel, aby zakončoval do prázdnej bránky. Lenže v 57. minúte prekvapil Porubského zozadu Bobák a puk skončil v bráne – 6:5. Aj v posledných sekundách mohli ešte poslanci zvyšovať po viacerých meteliciach pred brankárom úradníkov, ale nepresadili sa a v predposlednej sekunde stretnutia sa z protiútoku z  nenazdajky podarilo po Rybárovej nahrávke vyrovnať Romanovi Krahulcovi.

Predĺženie trvalo presne 19 sekúnd, keď sa hneď z prvého útoku presadili úradníci a konkrétne opäť Roman Krahulec.

Povedali po zápase

Miroslav Rybár (Prednosta MsÚ – kapitán tímu úradníkov): „Víťazstvo teší. Konečne sme mali oproti poslancom navrch. Včera sme sa prvýkrát stretli, takže jediné čo sme si mohli povedať bolo, že nie je dôležité vyhrať, ale zvíťaziť a s týmto heslom sme vbehli do zápasu. Naša húževnatosť sa odzrkadlila, pretože vyrovnanie v predposlednej sekunde je ukážkou našich morálno-vôľových vlastností.“

Jakub Gajdošík (Poslanec MsZ – kapitán tímu poslancov): „Snažili sme sa to udržať dramatické, čo sa nám vypomstilo v závere. Bola to nakoniec športová remíza, ale v predĺžení nám z prvého útoku dali gól, takže o rok im máme čo vracať. Deň pred zápasom sme sa stretli prvýkrát, povedali sme si nejaké základné veci, ale niektoré z tých pokynov sme nedodržali, takže v tom by som hľadal chybu. Išlo ale o to, že sme vniesli športového ducha medzi tých, ktorí spolu politicky zápasia celý rok, zašportovali sme si. V neposlednom rade sa nám podarilo vyzbierať 1 500 eur na športovú výstroj pre deti zo sociálne slabších rodín.“